REKLAMA

7R S.A.

Artykuły o 7R S.A.

Rynek inwestycyjny w Polsce: dziesiątki transakcji w toku
Po wybuchu pandemii Covid-19 na początku 2020 r. polski rynek inwestycyjny konsekwentnie radził sobie z jej reperkusjami, by następnie zmierzyć się z nowymi wyzwaniami związanymi z wojną na Ukrainie, rosnącymi stopami procentowymi czy inflacją. Pomimo utrzymania stabilnego wolumenu inwestycji przez trzy trudne lata, w 2023 r. nastąpiło nieuchronne i spodziewane spowolnienie – pisze Paulina Brzeszkiewicz-Kuczyńska, Research and Data Manager w Avison Young.
LCube pracuje nad projektami inwestycyjnymi o potencjale 500 tys. mkw.
LCube wchodzi w 2024 r. z zaplanowanymi projektami na zakupionych działkach o potencjale 100 tys. mkw. i zabezpieczonymi działkami o powierzchni ok. 65 ha, które pozwalają wybudować kolejne 300 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Trwają również prace nad kolejnymi 20 ha, które spółka zamierza zarezerwować do połowy roku. Daje to sumaryczny potencjał na ponad pół miliona metrów kwadratowych pod dachem. Eksperci LCube są przekonani, że wraz z powrotem inwestorów na polski rynek magazynów czeka nas bardzo ciekawa perspektywa związana z rozwojem i wzrostem koniunktury.
Rynek inwestycyjny w Polsce z najniższym wynikiem od lat
W 2023 roku całkowity wolumen transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych osiągnął blisko 2,0 mld euro, co przekłada się na najniższy wynik od 2009 roku. Sektor magazynowy, który odpowiadał za blisko połowę całkowitego wolumenu transakcji, wciąż przyciąga największą uwagę inwestorów, choć obecnie dominują mniejsze transakcje.
7R oddał do użytku kompleks City Flex Kraków Airport I przy lotnisku Kraków-Balice
7R oddał do użytku najnowszy magazyn w województwie małopolskim, kompleks City Flex Kraków Airport I zlokalizowany przy międzynarodowym, drugim co do wielkości lotnisku w Polsce, Kraków-Balice.
OL&D Poland Sp. z o.o. z nowymi magazynami w podwrocławskim Mirkowie i Gdańsku
Operator logistyczny OL&D Poland, oferujący kompleksowe usługi klientom z różnych branż m.in. wyposażenia wnętrz, artykułów dziecięcych, energetycznej, audio i systemów akustycznych, swój pierwszy magazyn ulokował we Wrocławiu w 2018 roku.
7R Park Wrocław West II z własnym magazynem energii
7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów, wyposaży 7R Park Wrocław West II w magazyn energii. To innowacyjne, niespotykane w tego typu obiektach rozwiązanie pozwoli na gromadzenie energii i tym samym znaczące ograniczenie śladu węglowego.
Podsumowanie 2023 roku na rynku magazynowym w Polsce i prognozy na 2024 r.
W 2023 r. sektor nieruchomości magazynowych w Polsce zanotował fazę spowolnienia, jednak rynek w 2024 r. ma nadzieję na odbicie. Po szczycie aktywności pod względem popytu i podaży w tzw. covidowym okresie przypadającym na lata 2020-2022, rynek logistyczny i produkcyjny wrócił w wielu wartościach do tych obserwowanych w latach 2018-2019. Największa polska firma doradcza AXI IMMO prezentuje podsumowanie 2023 r. z szacunkowymi danymi dla rynku magazynowego.
Renomowany producent i dostawca szyb samochodowych nowym najemcą 7R Park Łódź East I
7R, deweloper specjalizujący się w budowaniu wysokiej jakości magazynów, podpisał umowę najmu z renomowanym producentem i dostawcą szyb samochodowych firmą NordGlass. Spółka zajmie blisko 7 tys. mkw. powierzchni magazynowej i ok. 150 mkw. biur w kompleksie 7R Park Łódź East I, zlokalizowanym w Konstantynowie Łódzkim.
Poznański rynek magazynowy: Trwały wzrost i dobre perspektywy rozwoju
Driverem rynku magazynowego w Wielkopolsce są firmy logistyczne. Nawet po wybuchu wojny w Ukrainie, położony 260 km od Berlina, Poznań – nadal pozostaje wygodnym węzłem przeładunkowym towarów z Zachodu na Wschód – mówią Natalia Mika oraz Patryk Podgórski, doradcy w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w Newmark Polska.
7R z kredytem inwestycyjnym dla kompleksu 7R City Flex Katowice I
7R, deweloper specjalizujący się w budowaniu wysokiej jakości magazynów, uzyskał kredyt inwestycyjny dla projektu 7R City Flex Katowice. Udzielił go mBank. Wysokość kredytu wyniosła 15,5 mln euro, do tego bank sfinansuje podatek VAT w wysokości 15 mln złotych.
REKLAMA