Pierwszy magazynowy najem potentata importu z Chin

Pierwszy magazynowy najem potentata importu z Chin

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma doradcza Savills reprezentowała firmę Nowa S.A. w transakcji najmu blisko 3 500 m kw. powierzchni w parku logistycznym Distribution Park Sosnowiec, którego właścicielem jest firma Hines. Największy w Polsce importer produktów z Chin i Indonezji po raz pierwszy zdecydował się na poszerzenie bazy magazynowej w formie najmu.
Firma Nowa S.A. założona została w 1996 r. Wśród sprowadzanego przez spółkę asortymentu znajdują się m.in. artykuły dekoracyjne (bożonarodzeniowe, wiosenne i całoroczne), ceramika, szkło, zabawki i drobne AGD. Firma zaopatruje takie sieci handlowe jak Carrefour, Auchan, Pepco, E.Leclerc, TXM, PSB-Mrówka, Intermarché i Bricomarché oraz Merkury Market. 
Podpisana przez Nowa S.A. umowa najmu w Hines Distribution Park Sosnowiec obejmuje zarówno powierzchnię magazynową, jak i zaplecze biurowo-socjalne. Nowa przestrzeń logistyczna zlokalizowana jest w pobliżu dotychczasowej hurtowni firmy w Sosnowcu. Oprócz obiektów w tym mieście importer posiada również magazyn w Piasecznie pod Warszawą.
REKLAMA
Nowa S.A. do tej pory na potrzeby swojej działalności wykorzystywała obiekty magazynowe, których była właścicielem. W związku z dynamicznym rozwojem firmy, jej zarząd podjął decyzję o poszerzeniu zaplecza logistycznego w formie najmu, co pozwoliło zagwarantować elastyczność i szybkość realizacji transakcji. Cieszymy się, że mieliśmy przyjemność doradzać przy podpisaniu pierwszej umowy najmu jednego z wiodących w Polsce importerów towarów z rynków azjatyckich – mówi Daniel Kempa, starszy konsultant, Dział Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych, Savills.
Distribution Park Sosnowiec to dwie hale o łącznej powierzchni 47 100 m kw. Zaletą parku logistycznego jest łatwy dostęp do trasy S1. Właścicielem obiektu jest Hines Global REIT. Funkcję zarządcy pełni spółka Hines Polska. Oprócz Nowa S.A. najemcami Distribution Park Sosnowiec są firmy: ABC Data, Delta Plus, Eurocash oraz ThyssenKrupp.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA