Grupa Muszkieterów inwestuje w Sosnowcuźródło: Materiały prasowe

Grupa Muszkieterów inwestuje w Sosnowcu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna duża inwestycja w Sosnowcu. Grupa Muszkieterów podpisała umowę najmu blisko 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Panattoni Park Sosnowiec I. Decyzja o uruchomieniu nowego magazynu Grupy Muszkieterów na Śląsku wynika z założeń Nowej Strategii Logistycznej przyjętej w odpowiedzi na rozwój sieci Bricomarché oraz kanału sprzedaży online. Jednym z najważniejszych jej celów jest utworzenie zasobu magazynowego umożliwiającego sprawną realizację dostaw z bałtyckich portów do sklepów sieci na południu Polski.
Dzięki nowej inwestycji w Sosnowcu powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy, a okoliczne firmy wspierające usługi dla logistyki zyskają szansę na dalszy rozwój.
Transakcja zainicjowana z powodu wzrostu wolumenu towarów przesyłanych do lokalizacji na południu kraju, wesprze optymalizację łańcucha dostaw Grupy Muszkieterów. Dodatkowo nowy magazyn, położony przy sieci nowoczesnych dróg i autostrad, przyczyni się do znacznego obniżenia kosztów logistycznych poprzez skrócenie odległości do obsługiwanych sklepów, a także do poprawy jakości całościowego serwisu związanego z realizacją dostaw. W perspektywie długoterminowej, dla Grupy Muszkieterów kluczowa jest możliwość dalszej rozbudowy obiektu w celu stałego poszerzania zasobu magazynowego, umożliwiającego istotne ograniczenie śladu węglowego oraz kosztów związanych z transportem.
– Zwiększanie naszych zasobów logistycznych i obecność w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach magazynowych ma strategiczne znaczenie w kontekście rozwoju Grupy Muszkieterów. Konsekwentnie dążymy do tego, by zagwarantować efektywną obsługę dynamicznie rosnącej sieci supermarketów spod szyldu Bricomarché, tak aby nasze sklepy otrzymywały szeroki wybór towarów w najkrótszym możliwym czasie. Poprzez współpracę z Panattoni uzyskaliśmy dostęp do nowoczesnej przestrzeni magazynowo-biurowej w świetnie skomunikowanej lokalizacji na południu Polski, co z pewnością przełoży się na wzrost jakości obsługi logistycznej i ostateczne zadowolenie naszych klientów – mówi Jacek Berger, prezes logistyki Grupy Muszkieterów w Polsce.
REKLAMA
Nowy magazyn logistyczny pomoże lepiej odpowiedzieć na potrzeby setek niezależnych polskich przedsiębiorców, zrzeszonych w Grupie Muszkieterów. – Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały nam, jak ważne jest planowanie długofalowe oraz zabezpieczenie ciągłości dostaw. Inwestując w kolejny magazyn chcemy nie tylko reagować na bieżące zapotrzebowanie, ale również zabezpieczyć naszą sieć logistyczną na przyszłość – dodaje Jacek Berger.
Grupa Muszkieterów jest największym europejskim zrzeszeniem niezależnych przedsiębiorców, które z sukcesem zarządza siecią prawie 4000 punktów handlowych i usługowych.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA