Dolny Śląsk: Amazon inwestuje w gminie Chojnów. Będzie 1000 miejsc pracy

Dolny Śląsk: Amazon inwestuje w gminie Chojnów. Będzie 1000 miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje odnośnie inwestycji Amazona w Okmianach (gmina Chojnów) na Dolnym Śląsku. Ta jedna z największych firm na świecie ulokuje swoje szóste wielkie centrum logistyczno-dystrybucyjne w naszym kraju (a trzecie na Dolnym Śląsku, po dwóch magazynach w Bielanach Wrocławskich pod Wrocławiem) w hali o powierzchni użytkowej 61 000 mkw. Inwestycja zrealizowana zostanie jako BTS przez innego światowego giganta – firmę Panattoni Europe. Pracę w tym centrum ma docelowo znaleźć ponad 1000 osób.
Inwestycja jest realizowana na działce położonej tuż obok terenów należących do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Panattoni Europe zakupiło działkę od prywatnego właściciela, lokalnego przedsiębiorcy uznając, że będzie to znacznie szybsze rozwiązanie niż przetargowa procedura związania z zakupem działki od LSSE. 
Warte podkreślenia jest to, że dzięki Amazonowi do kasy gminy wiejskiej Chojnów (w której leży działka, gdzie Panattoni buduje tą wielką halę) wpływać będzie co roku kwota ponad miliona złotych w formie podatków. Prace budowlane posuwają się w szybkim tempie i latem br. centrum logistyczne ma zostać oficjalnie otwarte.
Sam fakt pojawienia się Amazona na tym terenie spowodował duży wzrost zainteresowania sąsiednimi działkami przez wielu mniejszych i większych inwestorów. Można liczyć, że wkrótce pojawią się na nich kolejne hale magazynowe i fabryczne.
REKLAMA

O inwestorze:

Amazon.com założony został w 1994 roku w Seattle; zajmuje się handlem elektronicznym B2C i prowadzi największy na świecie sklep internetowy. W Polsce centra Amazona znajdują się już w: Bielanach Wrocławskich (dwa), Sadach pod Poznaniem, Sosnowcu i w Kołbaskowie, niedaleko Szczecina. Nowe centrum planowane jest także w Gliwicach na Górnym Śląsku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA