Okmiany z szansą na kolejnych inwestorów

Okmiany z szansą na kolejnych inwestorów

https://img.investmap.pl/user/3/35_%s.jpg
Orzech
REKLAMA
Gmina Chojnów nadal mocno zabiega o zainteresowanie ze strony inwestorów. Działki w strefie nazwanej Terenami Aktywizacji Gospodarczej (TAG) w Okmianach cały czas są przedmiotem negocjacji z kilkoma dużymi firmami.
Magnesem przyciągającym nowe przedsiębiorstwa i inwestycją, która wypromowała Okmiany, stało się centrum logistyczne Amazona otwarte we wrześniu 2019 roku. Obiekt dla Amerykanów został wybudowany przez Panattoni Europe. Budynek o powierzchni 60 000 mkw. powstał na blisko 16-hektarowej działce. Parkingi i place manewrowe mieszczą m.in. 458 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 28 miejsc na autobusy, 127 miejsc przeznaczonych na samochody ciężarowe i 70 doków. Amazon planuje docelowo zatrudnić na stałe 1 000 pracowników. Ma to nastąpić w I kwartale 2021 roku.
Panattoni Europe / Amazon
W przeciwieństwie do typowych centrów dystrybucyjnych, w obiekcie Amazona w Okmianach nie znajdziemy powierzchni magazynowych. Jest to obiekt typu "cross dock". Przyjmowany towar od dostawców Amazona jest natychmiast dystrybuowany do centrów w całej Europie. Jego celem jest umożliwienie przepływu produktów pomiędzy przedsiębiorcami a centrami logistyki e-commerce. Docelowa liczba produktów procesowanych codziennie wynosić ma 1 milion.
Gmina Chojnów

Gmina walczy o następne inwestycje

Chcąc przekonać do siebie kolejnych nowych inwestorów, gmina prowadziła i nadal prowadzi także inne inwestycje rozwijające lokalną infrastrukturę. W 2018 roku oddana do użytku została oczyszczalnia ścieków oraz studnia głębinowa, która zwiększyła oferowane przez system wodociągowy ciśnienie. W 2019 roku władze samorządu zadbały również o płynny ruch między TAG a kluczowymi dla strefy drogami: krajową 94 i autostradą A4. W tym celu wybudowane zostało nowe rondo, które ma sprostać setkom ciężarówek, które codziennie docierają do parku logistycznego.
Gmina Chojnów
Tereny Aktywizacji Gospodarczej (TAG) leżą w południowej części gminy Chojnów. Jest to płaski, niezabudowany teren o łącznej powierzchni 89,6 ha. Grunt podzielony jest na 16 działek o pow. od 1,5 do 16 ha. Tereny znajdują się w podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE) w bliskiej odległości od autostrady A4A18 oraz dróg krajowych (nr 4 i 94). W aktualnym planie zagospodarowania przestrzennego powyższy obszar zakwalifikowano jako Teren Aktywizacji Gospodarczej. Tereny te przeznaczone są na inwestycje przemysłowo-produkcyjne, przetwórcze i usługowe. 
W najbliższym czasie można spodziewać się rozpoczęcia realizacji dwóch, trzech nowych inwestycji. Kilka działek czeka na nowych właścicieli. 
Gmina Chojnów
Oprócz tego w Okmianach pojawili się też deweloperzy mieszkaniowi, którzy planują wybudować kilkanaście budynków wielorodzinnych głównie dla pracowników Amazona i potencjalnych kolejnych nowych fabryk czy centrów logistycznych. Jedną z pierwszych, nowych inwestycji będzie budowa Osiedla Okmiany. Inwestorem jest firma DuoDeveloper z Bolesławca. Inwestycja składać się będzie z 5 budynków, w każdym z nich zaplanowano 8 mieszkań o różnym metrażu, które przystosowane będą również dla osób niepełnosprawnych. Projekt składa się z dwóch etapów: w I etapie, którego zakończenie planowane jest na II kwartał 2021 roku, zagospodarowany zostanie teren całego osiedla wraz ze wszystkimi przyłączami, instalacjami zewnętrznymi, budową parkingów i terenów utwardzonych oraz budową dwóch pierwszych budynków mieszkalnych wielorodzinnych. W II etapie powstaną trzy kolejne budowle.
DuoDeveloper
DuoDeveloper

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocławskie MPK testuje elektryczny autobus. Można jeździć nim za darmo
Do MPK Wrocław trafił na testy elektryczny autobus marki Autosan. Jest to to model SANCITY 12LFE. Po...
We Wrocławiu przy węźle AOW-Lotnisko powstanie nowy magazyn wysokiego składowania 7R City Flex
Polska firma 7R S.A. z Krakowa wybuduje kolejny nowy magazyn w Aglomeracji Wrocławskiej. Przy ulicy...
Wrzesień miesiącem nowości w Miliczu
To już czwarta duża inwestycja oddana przez Gminę Milicz w tym miesiącu. Po Starej Rzeźni, Hali spor...
Katowice: Ulica Warszawska zyska nowy wygląd
Gruntowną zmianę przejdzie odcinek ul. Warszawskiej od skrzyżowania z ul. Dyrekcyjną do skrzyżowania...
Wrocław: Quorum – Cavatina ruszy z budową pierwszej planowanej wieży nad Odrą. Będzie nowy taras widokowy [WIZUALIZACJE]
Deweloper zrealizuje przy ulicy Sikorskiego wielofunkcyjny kompleks sięgający ponad 30 kondygnacji....
We Wrocławiu pojawią się cztery nowe parki kieszonkowe i dwie enklawy zieleni?
Czy w przyszłym roku w stolicy Dolnego Śląska pojawią się cztery nowe parki kieszonkowe i dwie enkla...
Panattoni wybuduje nowy park magazynowy pod Łodzią
Panattoni, lider rynku nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Europie po raz kolejny zdecydowa...
Warszawa: Pracownia Kuryłowicz Architekci zaprezentowała projekt nowego wieżowca
Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie Portu Praskiego. Budynek będzie liczył 100 metrów wysokoś...
Wrocław: Wiemy już jak będzie wyglądał najwyższy, 80-metrowy budynek w Porcie Popowice [WIZUALIZACJE]
Dziś oficjalnie zaprezentowano projekt najwyższego budynku jaki ma powstać na terenie osiedla Port P...
Warszawa: Stalowa 65 – Agmet szykuje nowy budynek mieszkalny przy metrze na Pradze [WIZUALIZACJE]
Inwestycja ma powstać w sąsiedztwie stacji metra Szwedzka. Prawie sto lat temu zbudowano tam dwa bud...