W marcu we Wrocławiu ruszy pierwsza polska baza Ryanair

W marcu we Wrocławiu ruszy pierwsza polska baza Ryanair

Wrocław
REKLAMA

Siedem nowych połączeń, docelowo dwa samoloty stacjonujące we Wrocławiu, a w marcu start pierwszej polskiej bazy - w 2012 roku linie Ryanair planują zdecydowany rozwój w stolicy Dolnego Śląska. A z okazji pobicia rekordu sprzedaży biletów w naszym mieście, do czwartku 26 stycznia można zarezerwować loty irlandzkimi liniami nawet za 44 złotych.

Oficjalne uruchomienie wrocławskiej bazy Ryanair (drugiej w Europie Środkowo - Wschodniej) zaplanowano na marzec. Wtedy w stolicy Dolnego Śląska zacznie ''nocować'' samolot irlandzkich linii. Według szacunków przewoźnika liczba pasażerów korzystających w naszym mieście z jego usług może zwiększyć się do 800 tysięcy, a zatrudnienie utrzyma się na poziomie ponad 800 osób.

- Na razie we Wrocławiu będziemy mieć jeden samolot, ale już zaczęliśmy myśleć o drugim. Mam nadzieję, że pojawi się on w naszej wrocławskiej bazie już przyszłej zimy, a najpóźniej latem 2013 r. - mówi Michael O'Leary, prezes i założyciel tanich linii.

- A to wcale nie musi być koniec. Jeśli dojdziemy do liczby 12 samolotów, będziemy musieli zacząć rozmowy na temat powstania kolejnego terminalu we Wrocławiu - żartuje O'Leary.

Do już istniejących 15 połączeń z europejskimi miastami w bieżącym roku dojdzie 7 kolejnych. Od marca z Wrocławia polecimy do Malmo, Wenecji, Paryża, Bournemouth, Pizy, a także na Maltę i na Kretę (do Chanii).

- Obok otwarcia nowego terminalu, uruchomienie nowej bazy będzie jedną z najważniejszych dat w historii lotniska. Pierwsza polska baza otwiera przed nami nowe perspektywy i jest szansą do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju portu. Szacuje się, że jeszcze w tym roku przełoży się to na wzrost ruchu pasażerskiego o 10 proc. - dodaje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

To nie koniec ekspansji Ryanair w Polsce. Przewoźnik już myśli o następnych inwestycjach.

- W tym momencie negocjujemy z pięcioma innymi polskimi miastami powstanie kolejnych baz. W grę wchodzi między innymi Modlin i Kraków. Następną powinniśmy uruchomić już w lecie 2012 r. - wyjaśnia Michael O'Leary.

Irlandzka linia właśnie pobiła swój rekord przedsprzedaży biletów na trasach z/do Wrocławia o 25 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Z tej okazji Ryanair wprowadził specjalną promocję - wyprzedaż 1 mln biletów na loty do ponad 1000 europejskich miast na przełomie lutego i marca. Bilety w promocyjnych cenach będą dostępne do północy w czwartek 26 stycznia.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA