Centrum IT, nowe kierunki, baza techniczna. Ryanair stawia na Wrocław

Centrum IT, nowe kierunki, baza techniczna. Ryanair stawia na Wrocław

Wrocław
REKLAMA
Otwarcie nowoczesnego centrum IT i dwa nowe kierunki wakacyjne – linie lotnicze Ryanair mocno stawiają na Wrocław. Ponadto, w listopadzie przewoźnik uruchomi w stolicy Dolnego Śląska swoją pierwszą w Polsce, a szóstą w Europie bazę techniczną.
We wtorek 30 sierpnia Michael O'Leary, prezes Ryanair, przedstawił rozkład lotów z wrocławskiego lotniska na lato 2017 roku.

Polecimy do Portugalii i na Majorkę

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji w sumie 26 połączeń, w tym dwie nowości – Lizbonę oraz Majorkę. Samoloty na obu tych trasach będą latały dwa razy w tygodniu.
Niskokosztowe połączenie do Portugalii było wyczekiwane przez pasażerów, a Majorka jest jednym ze śródziemnomorskich rajów. Linie Ryanair to nasz strategiczny partner. Systematycznie rozbudowują swoją siatkę połączeń z Wrocławia, dostrzegając potencjał naszego lotniska. Dodam, że wypełnienia na wszystkich kierunkach południowych z Wrocławia sięgają obecnie średnio ok. 95% – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. 
Przypomnijmy, że już w sezonie zimowym 2016 Ryanair wprowadzi cztery nowe kierunki: Madryt, Manchester, Newcastle i Belfast. Przewoźnik przewiduje, że w 2017 roku obsłuży we Wrocławiu 1,5 miliona pasażerów, czyli o 200 tys. więcej niż w tym roku. 

Laboratorium Podróży – jest praca dla informatyków

Michael O’Leary oficjalnie otworzył również we Wrocławiu tzw. Laboratorium Podróży Travel Labs Polska, czyli pierwsze centrum IT Ryanaira poza Irlandią. Zajmuje się ono rozwojem strony internetowej przewoźnika oraz aplikacji na telefony komórkowe.
W naszym centrum IT we Wrocławiu zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, pasjonatów innowacji w branży cyfrowej – podkreśla Michael O’Leary.
REKLAMA
Travel Labs Polska zatrudni łącznie 120 osób (obecnie pracuje w nim już 70 specjalistów). 
– Wszystkich zainteresowanych karierą w Travel Labs Polska zapraszamy na dzień otwarty 22 września w godzinach 15:00-20:00 w Nicolas Business Centre – dodaje O'Leary.
Pierwsza w Polsce baza techniczna
Zgodnie z zapowiedziami, pod koniec tego roku Ryanair otworzy na wrocławskim lotnisku swoją bazę techniczną, pierwszą w Polsce i trzecią na kontynencie europejskim (szóstą w Europie). Będą w niej dwa stanowiska, gdzie konserwowane i sprawdzane będą samoloty irlandzkiego przewoźnika. 
Ryanair zainwestuje w budowę hangaru 5 mln euro, a w nowej bazie technicznej pracę znajdzie 150 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. 
Cieszymy się, że linie Ryanair wiążą się z Wrocławiem coraz mocniej. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ inwestycje przewoźnika przekładają się na wymierne korzyści nie tylko dla lotniska, ale też dla miasta oraz regionu – dodaje Dariusz Kuś.
Ryanair systematycznie rozwija swoje zaplecze w stolicy Dolnego Śląska. W 2012 roku uruchomił we Wrocławiu swoją pierwszą bazę operacyjną w Polsce. Obecnie stacjonują tu dwa, a wkrótce będą to trzy samoloty.  
Współpraca: Orzech

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA