REKLAMA

Port Lotniczy Wrocław S.A.

Artykuły o Port Lotniczy Wrocław S.A.

Globalny gigant teleinformatyczny Nokia otworzy we Wrocławiu technologiczne centrum badań i rozwoju
Kolejna wielka, znana, globalna firma stawia na Wrocław. Fińska Nokia – światowy lider w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych i jeden z największych pracodawców w branży IT we Wrocławiu – zdecydowała się na kolejną nową inwestycję w stolicy Dolnego Śląska.
Nowe centrum badań i rozwoju powstanie w Citylink Wrocław
CL Property, polski deweloper specjalizujący się w nowoczesnych i wielofunkcyjnych powierzchniach przemysłowo-logistycznych, wmurował kamień węgielny pod budowę obiektu Build-To-Suit (BTS) Citylink Wrocław. Finansowania, w wysokości 13,5 mln euro pod nową inwestycję udzielił mBank. Firma dostarczy nowoczesne technologiczne centrum badań i rozwoju, o powierzchni ponad 13 300 mkw., dla międzynarodowego giganta z branży teleinformatycznej.
Pierwsze takie połączenie w historii Wrocławia. Ruszyły bezpośrednie loty do Seulu
3 listopada o 16:25 z Portu Lotniczego Wrocław po raz pierwszy w historii odleciał do Seulu Boeing 787-8 Dreamliner. Realizowane jednym z najnowocześniejszych samolotów świata bezpośrednie połączenie ze stolicą Korei Południowej to odpowiedź Portu Lotniczego Wrocław na biznesowe i społeczne potrzeby mieszkańców Dolnego Śląska.
Port Lotniczy we Wrocławiu ogłosił przetarg na realizację największej w historii Polski inwestycji w strefę operacyjną lotniska
Port Lotniczy we Wrocławiu ogłosił przetarg, który wyłoni firmę, odpowiadającą za największą w historii Polski inwestycji w strefę operacyjną lotniska. Zwycięzca zajmie się rozbudową i modernizacją części airside. Prace obejmą m.in. budowę nowej drogi kołowania i płyty postojowej.
Niemiecka firma Rhenus Freight Logistics rozszerza najem w EQT Exeter Park Mirków
Rhenus Freight Logistics, międzynarodowy dostawca usług logistycznych o globalnym zasięgu, kontynuuje swój rozwój w Polsce, zwiększając powierzchnię wynajmowanych magazynów. Firma zdecydowała się na dodatkowe 4 590 mkw. w parku logistycznym EQT Exeter Park Mirków. Tym samym cała powierzchnia zajmowana przez firmę wynosi obecnie ok. 8 300 mkw. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers.
Ruszyła nowa linia autobusowa wrocławskiego MPK. Kursuje tylko w weekendy
W miniony weekend MPK Wrocław uruchomiło nową linię autobusową "P", która kursuje na wrocławskie lotnisko. To pilotażowy projekt – autobusy będą jeździć w soboty i niedziele do końca roku. A potem przewoźnik zaplanuje docelową wersję tego połączenia.
Ponad 1,33 mln pasażerów i rekordowy sezon wakacyjny na wrocławskim lotnisku
Kończący się powoli sezon wakacyjny był rekordowy w historii Portu Lotniczego Wrocław. Liczba pasażerów obsłużonych od początku czerwca do końca sierpnia tego roku przekroczyła 1,33 mln, co oznacza wzrost o ponad 300 tys. względem analogicznego okresu w 2022 roku. Tylko w sierpniu z usług jednego z największych portów lotniczych w Polsce skorzystało 454 tys. podróżnych.
Port Lotniczy Wrocław zostanie rozbudowany [WIZUALIZACJE + ETAPY + TERMINY]
Jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Jako pierwsze rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej. Potem powstanie droga szybkiego zjazdu, równoległa droga kołowania i nowa płyta do odladzania. Koszt inwestycji to 350 mln zł, z czego 50 proc. dopłaci Unia Europejska.
Rekordowy lipiec w Porcie Lotniczym Wrocław. Turcja hitem wśród podróżnych
Blisko 17-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu do rekordowego lipca 2019 oraz ponad 27-procentowy w porównaniu do lipca 2022 odnotowało wrocławskie lotnisko w ubiegłym miesiącu. W lipcu chętnie podróżowano przede wszystkim na słoneczne Południe, a niekwestionowanym liderem była Turcja i słynny kurort – Antalya.
Kolejny rekord na wrocławskim lotnisku
Tak dobrego czerwca nie odnotowano w całej historii lotniska. Z miesiąca na miesiąc liczba pasażerów wzrasta, a w czerwcu osiągnęła ponad 424 tys. osób, czyli o 109 tys. więcej niż w analogicznym czasie rok temu. To o prawie 58 tys. podróżnych więcej niż w rekordowym 2019 roku.
REKLAMA