Wkrótce otwarcie bazy serwisowo-technicznej Ryanair na wrocławskim lotnisku

Wkrótce otwarcie bazy serwisowo-technicznej Ryanair na wrocławskim lotnisku

Wrocław
REKLAMA
Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami, pod koniec tego roku Ryanair planuje otworzyć na wrocławskim lotnisku bazę techniczną, pierwszą w Polsce a trzecią w Europie. Będą w niej dwa stanowiska, gdzie sprawdzane i konserwowane będą samoloty irlandzkiego przewoźnika. W nowej bazie techniczno-serwisowej pracę znajdzie ponad 150 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. 
Centrum powstaje z myślą o przeglądach typu „C" dla samolotów Boeing 737-800. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) prowadziła zaawansowane rozmowy z liniami lotniczymi Ryanair oraz z Lotniczymi Zakładami Naukowymi (LZN) we Wrocławiu o kadrach dla wrocławskiej bazy. ARAW, LZN i gmina Wrocław liczą na to, że rozwój bazy szkoleniowej w LZN i kształcenie wysokiej klasy specjalistów z zakresu obsługi samolotów sprawi, iż miasto Wrocław stanie się magnesem dla innych inwestorów z branży.
Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair od dawna są bardzo mocno związane z Wrocławiem. To właśnie od stolicy Dolnego Śląska rozpoczęli swoja ekspansję w Polsce i to właśnie z Wrocławia uruchomili swoje pierwsze polskie połączenia lotnicze.
W 2012 roku Ryanair uruchomił we Wrocławiu swoją pierwszą bazę operacyjną w Polsce. Obecnie stacjonują tam dwa, a wkrótce będą tam trzy samoloty. Linie rozpoczęły także współpracę z Politechniką Wrocławską celem umożliwienia praktyk studentom uczelni.
REKLAMA
Irlandzki przewoźnik stale rozbudowuje również swoją siatkę połączeń z Wrocławia. Linie Ryanair to strategiczny partner wrocławskiego lotniska już od ponad dekady.
Pod koniec sierpnia prezes Ryanaira Michael O'Leary oficjalnie otworzył we Wrocławiu tzw. "Laboratorium Podróży Travel Labs Polska", pierwsze centrum IT Ryanaira poza Irlandią. Laboratorium zajmuje się rozwojem strony internetowej przewoźnika oraz aplikacji na telefony komórkowe. Strona internetową Ryanair odwiedza około 40 mln użytkowników miesięcznie. 
W swoim centrum IT we Wrocławiu Ryanair zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Travel Labs Polska zatrudni łącznie we Wrocławiu 120 osób. Jest to oficjalnie deklarowana minimalna ilość miejsc pracy, ale już teraz wiele wskazuje, że tych miejsc pracy we wrocławskim centrum IT Ryanair będzie w przyszłości znacznie więcej.
Obecnie pracuje w nim już 70 specjalistów, a centrum znajduje się w nowym biurowcu Nicolas Business Center w samym centrum wrocławskiego Starego Miasta.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA