Dolny Śląsk: Holenderski Action inwestuje w gminie Gromadka – powstanie 500 nowych miejsc pracy

Dolny Śląsk: Holenderski Action inwestuje w gminie Gromadka – powstanie 500 nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Posiadająca w Europie sieć ponad 1100 dyskontów z zabawkami, kosmetykami, produktami wyposażenia domu itp i zatrudniająca ponad 41 tys. pracowników holenderska spółka Action wybrała dolnośląską gminę Gromadka na lokalizację swojego nowego centrum logistyczno-dystrybucyjnego.
Spółka zakupiła około 14 hektarową działkę za 6,9 mln zł. Nowe centrum będzie miało powierzchnię blisko 5,65 ha. W ramach inwestycji wybudowana zostanie hala magazynowa, część biurowa oraz budynki pomocnicze. Roboty budowlane mają rozpocząć się w III kwartale tego roku.
Action uzyskał zwolnienia podatkowe w ramach pomocy regionalnej oferowanej przez gminę Gromadka. Inwestor deklaruje minimum 500 nowych miejsc pracy.
Action zadebiutował w Polsce w ubiegłym roku, otwierając pierwsze dyskonty w Głogowie, Legnicy, Lubaniu, Wałbrzychu, Świdnicy i Lesznie. W planach na ten rok ma otwarcie następnych sklepów, głównie z zachodniej Polsce. Sklepy Action działają w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce.
REKLAMA

Jest to kolejna duża inwestycja, która trafia do tej dolnośląskiej gminy. Na podobną inwestycję – również centrum logistyczno-dystrybucyjne kilka miesięcy temu zdecydował się znany europejski koncern odzieżowy H&M, który docelowo planuje zatrudnić ponad 1000 osób.

Gmina Gromadka pomimo sukcesów nadal stara się o przyciągniecie na swój teren kolejnych inwestorów. Do zagospodarowania jest jeszcze ponad 100 ha gruntów gminnych i drugie tyle terenów należących do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) i prywatnych właścicieli. Magnesem przyciągającym dużych i znanych inwestorów jest z pewnością wybudowanie w pobliżu terenów inwestycyjnych nowego węzła na autostradzie A4 – LSSE Obszar Krzywa.
Ponadto gmina zainwestowała w budowę sieci kanalizacyjnej oraz makroniwelizacji, które to prace zostały zrealizowane z pomocą unijnego dofinansowania. Dzięki tej dotacji gmina zyskała kolejne 20 ha świetnie skomunikowanych i uzbrojonych w media gruntów. Aktualnie prowadzone są rozmowy z kilkoma kolejnymi inwestorami, którzy są zainteresowani ulokowaniem swoich inwestycji na terenie tej dolnośląskiej gminy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA