DODAJ

Dolny Śląsk: Tarczyński rozbuduje swój zakład produkcyjny pod Trzebnicą

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: Tarczyński rozbuduje
Orzech
2018-12-19 23:42:20
Jeden z największych i najbardziej znanych polskich producentów wędlin Tarczyński S.A., po raz kolejny inwestuje w swój zakład produkcyjny w miejscowości Ujeździec Mały pod Trzebnicą. 

Na początku grudnia inwestor rozpoczął procedury związane z uzyskaniem zezwoleń dla realizacji obiektu nowego budynku magazynowo-produkcyjnego. W ramach przedsięwzięcia powstanie obiekt o kubaturze ponad 119,7 tys. m3. Prace projektowe przygotował architekt Piotr Zdybek z biura 2pr Projekt z Trzebnicy. 

Firma jest także w trakcie uzyskania pozwoleń dla realizacji nowych obiektów: chłodniczego, kotłowni i stacji uzdatniania wody (łączna kubatura ok. 6 tys. m3).

Tarczyński S.A nie ujawnia informacji odnośnie wielkości nakładów inwestycyjnych i nowych miejsc pracy, jakie wygeneruje ta kolejna już rozbudowa jednej z najnowocześniejszych fabryk przemysłu mięsnego nie tylko w Polsce ale i Europie.

O inwestorze:

Tarczyński S.A. jest aktualnie największym producentem kabanosów w Polsce. Firma chce także zostać lidera w segmencie wędlin suchych i parówek. 
Firma swoje wyroby eksportuje także do wielu krajów w Europie, będąc jeną z najbardziej rozpoznawanych marek wędliniarskich z Polski. Współpracuje od lat z takimi sieciami jak Sainsbury, Asda czy Carrefour – na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej i ogólnoeuropejskim.
W 2013 roku spółka Tarczyński zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozyskane w wyniku emisji publicznej 45 mln zł pozwoliło nam zrobić kolejny krok naprzód – rozbudować i zmodernizować zakład produkcyjny w Ujeźdźcu Małym, który stał się tym samym jednym z najnowocześniejszych zakładów wędliniarskich w Europie.
Firma nadal stawia na rozwój i rozbudowę swojego kompleksu produkcyjnego pod Trzebnicą, czego dowodem są planowane, nowe inwestycje.
Według stanu na początek 2018 roku, firma zatrudniała ponad 1400 pracowników, będąc największym pracodawcą w gminie Trzebnica.