Dolny Śląsk: Mine Master rozbuduje fabrykę w Złotoryi

Dolny Śląsk: Mine Master rozbuduje fabrykę w Złotoryi

Orzech
Orzech
REKLAMA
Spółka Mine Master planuje rozbudowę swojej fabryki w Złotoryi na Dolnym Śląsku. Zakład produkcyjny ma zostać powiększony o nową halę montażową o kubaturze prawie 10 tys. m3. Koszt inwestycji to kilkanaście milionów złotych. Spółka wciąż szuka kolejnych nowych pracowników.
Specjalnością Mine Master jest produkcja maszyn wiercących i kotwiących dla górnictwa podziemnego. W kooperacji z niemieckim partnerem, firmą GHH Fahrzeuge oferuje również maszyny ładująco-odstawcze. Pozwala to firmie na produkcję pełnego pakietu maszyn niezbędnych do realizacji prac górniczych i tunelowych. 
REKLAMA

O inwestorze:

Firma Mine Master Sp. z o.o. w Wilkowie działa na rynku od ponad 40 lat, początkowo należąc do grupy KGHM "Polska Miedź" S.A.Do 1972 r. funkcjonowały tu Zakłady Górnicze "Lena", które po wyczerpaniu złoża rud miedzi zostały zamknięte. Dwa lata później inżynierowie i technicy z Wilkowa zbudowali tu pierwszy dwuwysięgnikowy pneumatyczny wóz wiertniczy, przeznaczony dla górnictwa rud metali nieżelaznych. Tak w pozostałych po kopalni budynkach rozpoczął działalność produkcyjną Zakład Urządzeń Górniczych "Lena", należący do koncernu KGHM.W celu poprawy pozycji na rynku górniczym w 1993 r. utworzono spółkę Boart Lena jako joint venture pomiędzy KGHM "Polska Miedź" S.A. a Boart Longyear. W 1999 r. po przejęciu 100% udziałów przez Boart Longyear nastąpiła również zmiana nazwy na Boart Longyear Sp. z o.o. W sierpniu 2006 r. Boart Longyear Sp. z o.o. została sprzedana przez dotychczasowego właściciela firmie Narzędzia Sp. z o.o., której udziałowcami są między innymi członkowie kierownictwa firmy oraz udziałowiec instytucjonalny – niemiecka firma GHH Fahrzeuge, znany producent sprzętu ładującoodstawczego dla przemysłu górniczego i budownictwa tunelowego. W grudniu 2006 r. firma zmieniła nazwę na Mine Master Sp. z o.o.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA