Niemiecki Borgers otworzył nową fabrykę automotive w Złotoryi

Niemiecki Borgers otworzył nową fabrykę automotive w Złotoryi

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecki koncern z branży automotive Borgers otworzył wczoraj na Dolnym Śląsku swoją nową fabrykę, która zajmuje się produkcją tekstyliów dla branży motoryzacyjnej. Zakład produkcyjny został otwarty w Złotoryi na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Rozwoju. Jest to pierwsza inwestycja tej firmy w Polsce. Docelowo w fabryce ma pracować 600 osób, a łączne nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 220 mln złotych.
Wiceminister Rozwoju Adam Hamryszczak, który wziął udział w uroczystym otwarciu fabryki powiedział – Branża motoryzacyjna jest drugą największą gałęzią polskiego przemysłu, dającą wiele miejsc pracy i odpowiadającą za ok. 13% całkowitego eksportu naszego kraju. Dlatego rozwój tego sektora zajmuje ważne miejsce w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wpisując się w jeden z priorytetów jakim jest reindustrializacja.

Inwestycja Borgers Polska w Złotoryi

Inwestycja niemieckiego producenta tekstyliów dla branży automotive polega na budowie nowego zakładu, w którym produkowane będą obicia wewnętrzne dla kabin samochodów ciężarowych oraz elementy izolacyjne. Inwestor zamierza zainwestować w I etapie ponad 127 mln zł, a docelowo ponad 220 mln zł. Nowa inwestycja Borgers to początkowo ok. 100 nowych miejsc pracy w regionie. Docelowo w roku 2019-2020 w firmie w Złotoryi znajdzie pracę ok. 500-600 pracowników.
REKLAMA

Borgers AG

Firma ma swoje oddziały w Niemczech, Belgii, Czechach, a także w USA i w Chinach – łącznie 24 lokalizacje na całym świecie. Zatrudnia ok. 6 tys. pracowników, a roczny obrót całej grupy to ponad 700 mln euro. Firma legitymuje się blisko 150-letnią tradycją.W największym obszarze działania rozwija i produkuje w fabrykach na całym świecie tekstylia dla przemysłu motoryzacyjnego: elementy wygłuszeniowe i wykładziny. Charakteryzują się one niewielką wagą i wysoką funkcjonalnością i są stosowane wewnątrz i na zewnątrz samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych prawie wszystkich znanych producentów (m .in. Daimler, BMW, Volvo i PSA).
Źródło: materiały prasowe Ministerstwa Rozwoju

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA