Dolny Śląsk: Hiszpanie rozbudowali fabrykę automotive w Strzelinie

Dolny Śląsk: Hiszpanie rozbudowali fabrykę automotive w Strzelinie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Hiszpański koncern Grupo Antolin kilkanaście dni temu oficjalnie otworzył nową halę produkcyjną i magazyn na terenie swojej fabryki motoryzacyjnej w Strzelinie na Dolnym Śląsku. W nowej hali o łącznej powierzchni 13 000 mkw. powstawać będą części do samochodów niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen.
Do tej pory największym odbiorcą fabryki Grupo Antolin w Strzelinie był koncern Ford. Części dla Volkswagena produkowane były w fabryce tej grupy w Czechach, ale ze względu na jej zapełnienie, niektóre z nowych wyrobów będzie produkowana w Strzelinie. Mowa o wewnętrznych panelach drzwiowych.
REKLAMA
Dzięki nowej inwestycji, w fabryce w Strzelinie powstanie prawie 200 nowych miejsc pracy. Dotychczas większość operatorów produkcji stanowiły kobiety. Nowe części produkowane w Strzelinie po finalnym montażu będą większe, a więc do pracy potrzebni będą również i mężczyźni.
O inwestorze:
Strzelińska fabryka Antolin Silesia Sp. z o.o. istnieje już ponad 15 lat. Powstają w niej plastikowe części do wyposażenia wnętrz samochodów osobowych. Firma ma zakłady zlokalizowane w 18 krajach na całym świecie i zatrudnia w nich blisko 8 tys. osób. Swoje produkty dostarcza m.in. dla takich marek jak Volkswagen, Ford, Renault-Nissan i General Motors.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA