MKR Group planuje budowę fabryki w Strzelinie. Będzie 300 nowych miejsc pracy

MKR Group planuje budowę fabryki w Strzelinie. Będzie 300 nowych miejsc pracy

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
MKR Group planuje nową inwestycję na Dolnym Śląsku. W Strzelinie ma powstać nowy zakład produkcyjny, w którym zatrudnienie znajdzie docelowo ok. 300 osób. 
Wrocławska spółka MKR Group – zamierza zlokalizować fabrykę  w rozszerzonej  strzelińskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na działce zakupionej od gminy Strzelin w 2014 roku.
Planowana inwestycja ma zdecydowanie innowacyjny charakter i będzie skierowana na produkcję oraz rozwój środków transportu drogowego. Przedmiotem produkcji będą przede wszystkim nadwozia pojazdów dostawczych i ciężarowych, wykonane z superlekkich materiałów, opracowanych w przyzakładowym w laboratorium. 
Inwestor planuje również utworzyć centrum badawczo-rozwojowe, które opracuje prototypy pojazdów elektrycznych i hybrydowych, przeznaczonych do transportu towarów.
REKLAMA
Istotnym efektem inwestycji ma być pobudzenie i rozwój lokalnych firm, które staną się  dostawcami komponentów. Inwestor deklaruje też utworzenie praktycznej szkółki przyzakładowej oraz ścisłą współpracę z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie.  

Budowa nowego zakładu produkcyjnego ma się zakończyć do końca 2017 roku i kosztować ok. 15 mln zł.

Na decyzji o lokalizacji inwestycji w Strzelinie zaważyła doskonała lokalizacja miasta – bliskość Wrocławia i autostrady. Inwestor podkreśla także dużą determinację lokalnych władz, którym bardzo zależało na tym, aby nowy zakład powstał właśnie w Strzelinie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA