DODAJ

Dolny Śląsk: Szwajcarski Oetiker otworzył nową fabrykę pod Legnicą

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: Szwajcarski Oetiker
Orzech
2018-07-07 22:22:34
Po dziewięciu miesiącach budowy 4 lipca firma Oetiker otworzyła swoją nową fabrykę w Polsce, zlokalizowaną w Gniewomierzu (gmina Legnickie Pole) pod Legnicą. Jest ona pierwszą w Europie Wschodniej inwestycją szwajcarskiego koncernu Oetiker. Inwestor przeznaczył na nią ponad 16 mln. euro. Na powierzchni ponad 7,5 tys. mkw. stanął zakład z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi. Już pracuje w nim około 20 osób, docelowo zatrudni około 75 pracowników. Będzie też rozbudowywany w przyszłości.

W fabryce produkowane będą zaciski, obejmy szybkozłączki i pierścienie do mocowania rur, węży w samochodach osobowych oraz innych podzespołów wykorzystywanych przy produkcji AGD. Odbiorcami będą głównie klienci z branży motoryzacyjnej w Polsce i za granicą.

W podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zalkalizowanej na terenie gminy Legnickie Pole, dobiega końca budowa kolejnego zakładu produkcyjnego. Jego otwarcie przewidziano za kilkanaście tygodni. W kolejce do inwestowania na terenie tej podstrefy stoją następni inwestorzy.

O inwestorze:

Oetiker jest światowym liderem w dziedzinie wysokiej klasy rozwiązań łączeniowych dla przemysłu motoryzacyjnego oraz dla zastosowań o wysokiej wartości w segmentach przemysłowych. 
Doświadczenie firmy w zakresie wysokiej jakości zacisków, pierścieni, pasków i szybkozłączy sięga od zastosowań w układach napędowych po zastosowania medyczne. Zatrudniając 1,9 tys. osób w ponad 25 krajach (z zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Polsce, na Litwie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Chinach i w Indiach) i posiadając ponad 75-letnie doświadczenie, Oetiker jest globalnym i długoterminowym partnerem dla wiodących producentów OEM na świecie.