Pod Legnicą powstanie wielkie centrum magazynowe?

Pod Legnicą powstanie wielkie centrum magazynowe?

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Investmap.pl terenami w pobliżu budowanego nowego węzła autostradowego "Legnica" gdzie skrzyżuje się budowana właśnie nowa trasa szybkiego ruchu S3 z autostradą A4 zainteresowana jest duża firma z branży magazynowej.
W grę wchodzi duża inwestycja, podzielona na etapy, o łącznej powierzchni najmu w granicach 100 000 m2. Inwestycja ta ma być alternatywą dla powoli zapychającego się inwestycjami magazynowymi rejonu południa Wrocławia, Bielan Wrocławskich i gminy Kąty Wrocławskie.
REKLAMA
Koszt tej potencjalnej, nowej inwestycji pod Legnicą to kilkadziesiąt milionów euro i potencjalnie około 1500 miejsc pracy (docelowo). Po ostatecznym podpisaniu umowy z niemieckim Daimlerem na budowę wielkiej fabryki silników w niedalekim Jaworze, terenami przy budowanej trasie S3 i autostradzie A4 pod Legnicą interesuje się podobno kilka firm z branży automotive i metalowej.
Decyzja odnośnie ewentualnego zakupu gruntów i samej inwestycji w centrum magazynowe, inwestor zamierza podjąć w I kwartale 2017 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA