Pod Legnicą powstanie wielkie chińskie centrum magazynowo-dystrybucyjne?

Pod Legnicą powstanie wielkie chińskie centrum magazynowo-dystrybucyjne?

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Investmap.pl, okolicami Legnicy (a dokładniej terenami w pobliżu budowanego nowego węzła autostradowego "Legnica" na A-4), interesuje się duża chińska firma, która planuje w Polsce lub Czechach budowę swojego centrum dystrybucyjno-magazynowego na Polskę, Czechy, Słowację i Niemcy.
Firma zamierza zainwestować w swój projekt kilkadziesiąt milionów dolarów i wybudować magazyny o powierzchni około 50 tys. mkw. (I etap). Z centrum magazynowego ma się odbywać dystrybucja różnych chińskich towarów (głównie sprzęt elektroniczny, ale również małe AGD). Towary do centrum dostarczane mają być z jednego z portów morskich za pomocą kolei (kontenery) oraz tradycyjnego transportu drogowego (także za pomocą kontenerów).
Konkurencyjnymi lokalizacjami dla tej inwestycji jest jeszcze jedna lokalizacja w Polsce, w okolicach Zielonej Góry, Nowej Soli, a także dwie lokalizacje w północnych Czechach.
REKLAMA
Pozostaje tylko pytanie czy chiński inwestor zdecyduje się na Dolny Śląsk i lokalizację pod Legnicą, gdzie działki pod inwestycje są coraz droższe, a przede wszystkim w związku z planowaną, wielką inwestycją Daimlera (fabryka silników Mercedesa) i kilkunastoma innymi, mniejszymi inwestycjami w pobliżu, Chińczycy mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pracowników (w grę wchodzi około 300-400 osób), którzy mieliby pracować za dość niskie wynagrodzenie?

Na decyzje odnośnie wyboru konkretnej lokalizacji przez chińskiego inwestora przyjdzie nam poczekać do lata 2017 roku, kiedy to mają one zapaść ostatecznie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA