Dolny Śląsk: CCC rozbuduje swoje centrum dystrybucyjne w Polkowicach

Dolny Śląsk: CCC rozbuduje swoje centrum dystrybucyjne w Polkowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA
Największy producent obuwia w Polsce – dolnośląska spółka CCC S.A. rozbuduje swoje centrum dystrybucyjne w Polkowicach na Dolnym Śląsku. W ramach inwestycji powstanie nowa hala o powierzchni 18 600 mkw. i 22 m wysokości. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie firma W.P.I.P. ze Swarzędza. Umowa została podpisana 11 kwietnia. Prace budowlane mają ruszyć w ciągu najbliższych dni.
Nowy obiekt będzie magazynem wysokiego składowania, który zostanie dobudowany do istniejącego już kompleksu dystrybucyjnego firmy CCC. Będzie to kolejna budowa realizowana przez W.P.I.P. dla CCC S.A. W 2011 roku ta firma zrealizowała w Polkowicach zautomatyzowaną halę wysokiego składowania o powierzchni 23.000 mkw., która jest największym automatycznym magazynem obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. 
Budowa ta była dużym wyzwaniem z uwagi na usytuowanie magazynu w strefie oddziaływań górniczych. Dodatkowo W.P.I.P. na centrum dystrybucyjnym firmy CCC zainstalowało wówczas największą w Polsce instalację fotowoltaiczną. Panele słoneczne zostały umieszczone na południowej ścianie budynku o długości 80 m i wysokości 20 m.
REKLAMA

O inwestorze:

Początki działalności obecnej Grupy CCC sięgają pierwszej połowy lat 90-tych, kiedy to powstała Firma Handlowa "Miłek" zajmująca się detalicznym i hurtowym handlem obuwiem. Od 1996 roku firma ta rozwijała pierwsze sklepy franczyzowe działające pod nazwą handlową "Żółta Stopa".W kwietniu 2001 roku oddano do użytkowania nową bazę magazynową i siedzibę firmy w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w podstrefie Polkowice. W tym samym czasie powstaje fabryka obuwia CCC Factory Sp. z o.o., która rozpoczyna produkcję.W czerwcu 2014 roku następuje przekształcenie CCC Sp. z o.o. w CCC S.A. W tym samym roku, w listopadzie firma przeprowadza ofertę publicznej akcji i wprowadza je od dnia 2 grudnia 2004 roku na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem zostaje Dariusz Miłek – prezes zarządu CCC S.A.W grudniu 2005 roku polkowicka fabryka po raz pierwszy odnotowuje milion par butów wyprodukowanych w ciągu roku.W grudniu 2010 roku CCC S.A. notuje po raz pierwszy w historii 1 mld przychodów ze sprzedaży.W styczniu 2016 roku CCC S.A. nabywa blisko 75% udziałów w spółce eobuwie.pl S.A. stając się liderem rynku e-commerce sprzedaży obuwia w Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA