Japończycy ponownie inwestują w Polkowicach

Japończycy ponownie inwestują w Polkowicach

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Sanden Manufacturing Poland, spółka wchodząca w skład japońskiego holdingu Sanden – globalnego producenta kompresorów do klimatyzacji samochodowych ponownie inwestuje w swoją fabrykę w Polkowicach, na Dolnym Śląsku.

W czwartek, 15 września wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Obiekt o powierzchni ok. 6,5 tys. m kw. powstanie obok już istniejącego zakładu produkcyjnego i zostanie z nim zintegrowany łącznikiem.

W Polkowicach – na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – powstanie pierwsze centrum logistyczne Sanden w Europie – z możliwością dalszej rozbudowy o kolejne ok. 3,3 tys. m kw.
Obiekt będzie podzielony na powierzchnię magazynową, która zajmie 6211 m kw., oraz biurowo-socjalną liczącą 268 m kw.

Firma zainwestuje w nowe centrum logistyczne co najmniej 13,4 mln zł i stworzy minimum 18 nowych miejsc pracy.

Otwarcie planuje się na styczeń 2017 roku, a realizuje je Panattoni Europe jako BTS.
Pierwsza wysyłka z magazynu planowana jest na kwiecień 2017 roku. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

Centrum logistyczne powstanie na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (podstrefa Polkowice). Z magazynu będą realizowane zamówienia dla największych producentów samochodów, m.in. Volkswagena, GM, Forda, Volvo, Jaguara, Land Rovera czy McLarena.


Sanden w Polkowicach od 2005 roku

Fabryka Sanden Manufacturing Poland w Polkowicach działa od 2005 r. Na ponad 40 tys. m kw. powierzchni odbywa się produkcja korpusów metodą wysokociśnieniowego odlewania aluminium, obróbka mechaniczna aluminiowych odlewów i tłoków oraz montaż kompletnych kompresorów.

Inwestycja ta poszerzy działalność Sanden Manufacturing Poland na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Polkowicach. Łącznie Sanden otrzymał cztery pozwolenia na budowę w polkowickiej podstrefie. Koncern od 12 lat i zainwestował w strefie 633 mln zł. Obecnie Sanden zatrudnia w Polkowicach ponad 700 osób.


Podstrefa w Polkowicach jest jedną z najprężniej działających podstref Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Swoje zakłady mają tutaj firmy takie jak Volkswagen Motor Polska, SITECH czy CCC.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA