Dobroszyce: Na Dolnym Śląsku powstanie drugie centrum dystrybucyjne Lidlafot. akcentoffice

Dobroszyce: Na Dolnym Śląsku powstanie drugie centrum dystrybucyjne Lidla

Orzech
Orzech
REKLAMA
Na Dolnym Śląsku, w gminie Dobroszyce, w ciągu trzech lat powstanie kolejne centrum dystrybucyjne Lidla. Będzie obsługiwać Dolny Śląsk. Pracę znajdzie w nim minimum 180 osób, a koszt inwestycji wyniesie kilkadziesiąt milionów złotych.
Niemiecki koncern Schwarz Gruppe, do którego należy sieć sklepów Lidl w Polsce, wygrał przetarg na 21-hektarową nieruchomość, którą na przetarg wystawiła gmina Dobroszyce. Cena wywoławcza za trzy działki wynosiła dokładnie 8 638 364 zł. Dwie największe – liczące 7,2 i 13,5 hektarów – są położone na terenie podstrefy należącej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park". Niemcy po jednym postąpieniu przetargowym (10 proc. ceny wywoławczej) jako jedyny oferent zapłacili ostatecznie za te nieruchomości za 10,731 mln zł brutto.
Oprócz tego firma zakupiła również sąsiednie nieruchomości. Jest to drugie podejście Schwarz Gruppe do terenów w tej części Dolnego Śląska. Firma stanęła do przetargu na zakup terenu w oleśnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej już w 2019 roku, jednak tamten przetarg wygrała firma z branży automotive – GKN Driveline.
Drugie centrum dystrybucyjne Lidla na Dolnym Śląsku
Nowe centrum w Dobroszycach będzie drugim takim obiektem na terenie Dolnego Śląska. We wrześniu 2009 roku Lidl otworzył w gminie Legnickie Pole pierwsze centrum logistyczne w tej części Polski. W miejscowości Gniewomierz powstał obiekt o powierzchni 35 tys mkw., który obsługuje cały Dolny Śląsk i część województwa lubuskiego i opolskiego. Pracę w centrum pod Legnicą znalazło ponad 200 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA