Lidl wybuduje na Dolnym Śląsku drugie centrum dystrybucyjne

Lidl wybuduje na Dolnym Śląsku drugie centrum dystrybucyjne

REKLAMA
W Dobroszycach w powiecie oleśnickim powstanie 12. Centrum Dystrybucyjne sieci Lidl Polska. Inwestycja powstanie na 21-hektarowej nieruchomości, którą niemiecki koncern Schwarz Gruppe, do którego należy sieć sklepów Lidl w Polsce, kupił kilka miesięcy temu na przetargu od gminy Dobroszyce.
Przypomnijmy, cena wywoławcza za trzy działki wynosiła dokładnie 8 638 364 zł. Dwie największe – liczące 7,2 i 13,5 hektarów – są położone na terenie podstrefy należącej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park". Inwestor po jednym postąpieniu przetargowym (10 proc. ceny wywoławczej) jako jedyny oferent zapłacili ostatecznie za te nieruchomości za 10,731 mln zł brutto. Oprócz tego firma zakupiła również sąsiednie nieruchomości.

Budowa centrum ruszy na wiosnę

Pierwsze prace budowlane zaplanowano na wiosnę 2021 roku, natomiast koniec budowy planowany jest na 2022 rok. Docelowo pracę znajdzie tu ponad 200 osób. Centrum dystrybucyjne w Dobroszycach będzie obsługiwało głównie teren Dolnego Śląska.
Nowe Centrum Dystrybucyjne Lidl Polska w Dobroszycach będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. Planowana powierzchnia użytkowa nowego Centrum Dystrybucyjnego to około 67 000 mkw. Obecnie trwają prace projektowe, rozpoczęcie budowy nastąpi wiosną 2021 roku. Zgodnie z założeniami już na etapie fazy projektowej zaplanowano wdrożenie nowoczesnych rozwiązań przyjaznych środowisku.
- Nasze najnowsze – 12. Centrum Dystrybucyjne Lidl powstanie w miejscowości Dobroszyce k. Oleśnicy. Docelowo będzie zaopatrywało sklepy Lidl położone głównie w województwie dolnośląskim. Zakładamy, że pierwsze dostawy wyruszą do sklepów w I połowie 2022 roku – zapowiada Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska.
REKLAMA

Powstaną nowe miejsca pracy

W nowym Centrum Dystrybucyjnym Lidl Polska w Dobroszycach pracę znajdzie docelowo ponad 200 osób. Sieć planuje zatrudnić specjalistów od logistyki, operatorów wózków widłowych, kontrolerów, a także pracowników centrum logistycznego. Rekrutacje do nowego centrum dystrybucyjnego rozpoczną się już na początku 2021 roku – nowy zespół przejdzie kilkumiesięczne, profesjonalne szkolenia tak, aby dobrze przygotować się do podjęcia pracy. 
- Gmina Dobroszyce dzięki swojej lokalizacji blisko głównych ciągów komunikacyjnych oraz wysokiej jakości życia cieszy się wysokim uznaniem wśród mieszkańców jak i przedsiębiorców, których liczba stale rośnie. Decyzja firmy Lidl Polska o rozpoczęciu nowej inwestycji na naszym terenie to duże wyróżnienie spośród 2500 gmin w Polsce. Nowe miejsca pracy jakie oferuje inwestor ucieszą mieszkańców z naszej okolicy. Liczymy na wieloletnią i owocną dla obu stron współpracę – komentuje Artur Ciosek, Wójt Gminy Dobroszyce.

Drugie centrum dystrybucyjne Lidla na Dolnym Śląsku

Nowe centrum w Dobroszycach będzie drugim takim obiektem na terenie Dolnego Śląska. We wrześniu 2009 roku Lidl otworzył w gminie Legnickie Pole pierwsze centrum logistyczne w tej części Polski. W miejscowości Gniewomierz powstał obiekt o powierzchni 35 000 mkw., który obsługuje cały Dolny Śląsk i część województwa lubuskiego i opolskiego. Pracę w centrum pod Legnicą znalazło ponad 200 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA