Amerykański Hillwood wybuduje wielki park logistyczno-magazynowy pod Zgorzelcem

Amerykański Hillwood wybuduje wielki park logistyczno-magazynowy pod Zgorzelcem

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Hillwood Europe, spółka-córka amerykańskiej firmy z branży logistyczno-magazynowej Hillwood Investment Properties zdecydowała się na kolejną inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem zainwestuje pod Zgorzelcem. Inwestor wybuduje wielki park logistyczno-magazynowy o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej do 200 000 mkw. Inwestycja będzie realizowana etapami.
W sumie mają powstać trzy wielkie hale i dwie mniejsze. Amerykanie planują również budowę hal pod konkretnego inwestora, który będzie chciał na przykład uruchomić na terenie parku swoją fabrykę (tzw BTS-y).
Hillwood Zgorzelec położony jest w pobliżu Zgorzelca, około 3 km od centrum miasta. Park zlokalizowany jest tuż przy granicy niemieckiej, w sąsiedztwie zjazdu "Zgorzelec" przy autostradzie A4.
Łącznie w Zgorzelcu w ciągu kilku najbliższych lat Hillwood zainwestuje kilkadziesiąt milionów euro, a na terenie parku znajdzie pracę do około 1500 osób.
REKLAMA
Jest to kolejna inwestycja tej firmy na Dolnym Śląsku. Hillwood posiada już podobne parki w Aglomeracji Wrocławskiej: Hillwood Park Wrocław I w Bielanach Wrocławskich (trzy magazyny o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 83 263 mkw.), i Hillwood Park Wrocław II w Wojkowicach (gmina Żórawina), przy węźle na autostradzie A4 "Wrocław-Wschód (w I etapie trzy budynki o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 108 785 mkw, jednak inwestor posiada w tej lokalizacji ponad 50 hektarów gruntów pod dalszą rozbudowę tego Parku).
Trzecią lokalizacją pod Wrocławiem są Siechnice (na terenie obok ukończonego kilka miesięcy temu centrum dystrybucyjnego grupy TIM SA (magazyn został rozbudowany z 12 000 mkw. do 41 100 mkw., Hillwood wybuduje dwie kolejne hale magazynowo-produkcyjne (halę A o powierzchni 10 628 mkw. na wynajem i halę B o powierzchni 26 593 mkw. na wynajem). Razem z już istniejącą, rozbudowaną do 41 100 mkw halą wynajęto dla grupy TIM SA, całe centrum o nazwie Hillwood Park Wrocław 3 będzie oferował 78 321 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Koszt inwestycji wyniesie kilkadziesiąt milionów złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA