Hillwood wybuduje Centrum Logistyczne Hillwood Częstochowa Zachód

Hillwood wybuduje Centrum Logistyczne Hillwood Częstochowa Zachód

śląskie
Orzech
Orzech
REKLAMA
Hillwood, jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych, rozpoczyna realizację kolejnej ze swych inwestycji na wschodzących rynkach magazynowych w kraju. Pierwsi najemcy Hillwood Częstochowa Zachód, centrum logistycznego o docelowej powierzchni 57 200 mkw., będą mogli wprowadzić się w IV kw. 2019 r.
Centrum Logistyczne Hillwood Częstochowa Zachód zlokalizowane będzie na terenie gminy Kłobuck, przy drodze krajowej nr 43, w sąsiedztwie budowanego węzła A1 "Częstochowa Jasna Góra". Inwestycja oddalona jest zaledwie 13 km od centrum Częstochowy oraz 70 km od lotniska Katowice/Pyrzowice. Samo centrum będzie się składać z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 57 tys. mkw. Budowa pierwszego z nich, o powierzchni 31,5 tys. mkw., właśnie się rozpoczęła. Będzie to pierwsze w regionie nowoczesne centrum logistyczne dostępne na wynajem.
– Lokalizacja inwestycji w Kłobucku w aglomeracji częstochowskiej jest nieprzypadkowa – jest to region o dużym potencjale gospodarczym z wieloma prężnie działającymi lokalnymi firmami. Bardzo dużymi atutami są bliskość autostrady A1, która połączy Częstochowę ze Śląskiem, a także bliskość miasta, która ułatwi dostęp do wykwalifikowanych pracowników i zapewni przyszłym użytkownikom dostęp do atrakcyjnego rynku konsumenckiego. Dzięki tym zaletom nowy park magazynowy jest atrakcyjny także dla przedsiębiorstw logistycznych i dystrybucyjnych, które działają na terenie kraju i poza jego granicami, np. w Czechach, na Słowacji czy na Węgrzech – mówi Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska Sp. z o.o.
Jedną z zasad firmy Hillwood jest to, by jej inwestycje przynosiły korzyści lokalnym społecznościom. Dlatego też w ramach inwestycji zostanie zaprojektowany bezpieczny układ drogowy, z rondem na drodze krajowej 43 oraz nowymi drogami gminnymi. Inwestycja wygeneruje ponadto dodatkowe wpływy do budżetu gminy z tytułu m. in. podatku od nieruchomości.
Ten projekt ma ogromne pozytywne znaczenie dla dalszego rozwoju naszej gminy. Wybór lokalizacji przez firmę Hillwood jest dowodem na to, że gmina ma dobre podejście do inwestora, że potrafi współpracować na każdym etapie przygotowania inwestycji i jest gotowa do rozmów z różnymi instytucjami, aby pomóc w przygotowaniu inwestycji. W gminie Kłobuck pojawił się inwestor, który rozbuduje infrastrukturę drogową, zapewni nowe miejsca pracy dla mieszkańców, a do gminnego budżetu wpłyną dodatkowe środki z tytułu podatków – mówi burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.
REKLAMA
– Mamy nadzieję, że nasza inwestycja będzie pozytywnym impulsem dla lokalnej społeczności. Liczymy na to, że pozwoli ona na utworzenie nowych miejsc pracy, a lokalni przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z nowej infrastruktury i ulokować tu swoje zakłady – powiedział Hubert Michalak. Wierzymy w rozwój regionu częstochowskiego, który dotąd pozostawał w cieniu sąsiednich rynków magazynowych – Polski Centralnej oraz Górnego Śląska, wiodących lokalizacji logistycznych w kraju. Częstochowa jest w stanie zapewnić najemcom wiele zalet, które oferują te dojrzałe rynki – dodaje Hubert Michalak.
Nowa inwestycja pozwoli lokalnym firmom na wynajęcie nowoczesnej, energooszczędnej i bezpiecznej powierzchni magazynowej klasy A. Hillwood zapewni klientom wysoką jakość obsługi, a także wysoką wydajność. Hale w Kłobucku, tak jak wszystkie nowe inwestycje Hillwood, będą miały podwyższoną odporność ogniową, posadzkę o ponadstandardowej nośności 6 t/mkw. oraz oświetlenie LED w standardzie. Świetliki i klapy dymowe będą stanowiły min. 3% powierzchni dachu, zapewniając naturalne doświetlenie magazynów.
Generalnym wykonawcą nowego centrum logistycznego jest firma Bremer, posiadająca bogate doświadczenie w budowaniu hal magazynowych na terenie całego kraju.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA