Hillwood po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiemźródło: Hillwood

Hillwood po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem

REKLAMA
Hillwood, wiodący deweloper powierzchni komercyjnych, rozpoczął budowę kolejnych dwóch budynków w ramach centrum logistycznego Hillwood Wrocław Wschód. 
Magazyny o powierzchni prawie 38 000 mkw. zostaną oddane do użytku w drugim kwartale 2021 roku. Cały park magazynowy będzie składał się z siedmiu hal i w sumie zaoferuje najemcom ponad 210 tys. mkw. Dotychczas zrealizowane budynki oddawane do użytku sukcesywnie od 2016 roku zostały już wynajęte w całości.
Centrum logistyczne zlokalizowane jest na 50-hektarowej działce, w miejscowości Wojkowice, w gminie Żórawina, przy samym węźle Krajków na autostradzie A4. Park magazynowy jest oddalony zaledwie o 20 km od centrum Wrocławia oraz 25 km od portu lotniczego Wrocław-Starachowice.
REKLAMA
Park Wrocław Wschód to hale magazynowe wysokiego składowania o wysokości 10 m. Podobnie, jak we wszystkich budynkach dewelopera, w powstającym magazynie zostanie zamontowane oświetlenie LED. Dodatkowo inwestycja wyposażona będzie w instalację fotowoltaiczną. Budynek będzie chroniony i monitorowany 24 godziny na dobę. Na terenie parku magazynowego znajdzie się duży i wygodny parking dla najemców oraz ich kontrahentów. W ramach projektu Hillwood wybudował także drogę dojazdową wraz z rondem.
Rynek nowoczesnej powierzchni magazynowej we Wrocławiu i w całym regionie rozwija się dynamicznie. W trzecim kwartale tego roku Dolny Śląsk był trzecim rynkiem w kraju pod względem aktywności najemców. Według danych rynkowych, od lipca do września br. firmy wynajęły tutaj w sumie 147 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, a od początku roku – 325 tys. mkw.
Źródło: Hillwood

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA