LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocławźródło: Materiały prasowe

LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji wrocławskiej. Polska firma LCube wybuduje w Dobrzykowicach, kilka kilometrów od wschodnich granic administracyjnych stolicy Dolnego Śląska Logistic Park Wrocław.
Planowany kompleks logistyczny docelowo będzie liczył 60 tys. mkw. Projekt jest realizowany w formule joint venture z Grupą Sindbad.

Logistic Park Wrocław I składać się będzie z 2 etapów, realizowanych na działce o łącznej powierzchni ponad 11 ha. Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu i jego komercjalizacja. Pierwsze powierzchnie magazynowe mogą być dostępne nawet już na przełomie 2021 i 2022 r.

– Naszym atutem jest doskonała znajomość rynku i indywidualne podejście do najemców. Chcemy, by w projekcie Logistic Park Wrocław, było to widoczne jeszcze bardziej. Obiekt pod Wrocławiem zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniając najwyższy możliwy standard pracy. Jesteśmy gotowi dostarczyć również niestandardowe rozwiązania techniczne, dostosowane do wymogów klienta – mówi członek zarządu LCube, Head of Development, Adrian Biesaga.

Nowa inwestycja LCube będzie doskonale skomunikowana z lokalną i ogólnopolską siecią dróg. Obecnie trwa budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jak podkreślił w ostatnich dniach rzecznik
marszałka Cezarego Przybylskiego, Michał Nowakowski, w wywiadzie dla lokalnych mediów, wszystkie założenia w związku z tą inwestycją są realizowane bez opóźnień, a odcinek w okolicach Dobrzykowic, gdzie powstaje nowy Park, ma być ukończony w listopadzie 2021 r.

– Atutem naszej nowej inwestycji jest z pewnością lokalizacja. Obecnie na rynku mamy bardzo silny trend przenoszenia się najemców powierzchni magazynowych z zachodu Europy, gdzie stawki czynszów są mocno wyśrubowane, do Polski. Szczególnie jest to widoczne w pasie zachodnim, gdzie powstaje LCube Logistic Park Wrocław. Atutem naszego kraju są na pewno nowoczesne powierzchnie, które powstawały w ostatnich latach, rynek pracy i nowoczesna  stale rozbudowywana  sieć drogowa. Otrzymujemy wiele zapytań od najemców w związku z nową inwestycją i liczymy na szybką komercjalizację pierwszych etapów – dodaje Aleksandra Kołbon, Head of Leasing w LCube.

Inwestycja, która ma się wyróżniać zastosowanymi "zielonymi rozwiązaniami", powstaje w formule joint venture z Grupą Sindbad. Obiekt ma być certyfikowany, a na terenie inwestycji będą przeprowadzone nowe nasadzenia drzew. W planach jest również stworzenie łąk miododajnych. W inwestycji zostaną zastosowane rozwiązania związane z oszczędzaniem wody, nie zabraknie także stanowisk ładowania aut elektrycznych.

 Dziś na rynku magazynowym w efekcie mocnego popytu konkurencja przybiera na sile, dlatego jakość rozwiązań – również tych ekologicznych, ma kapitalne znaczenie. Dla nas jako inwestora istotne jest, by realizowana inwestycja zyskiwała na wartości również po jej ukończeniu. Dzięki otwartemu podejściu do "zielonych rozwiązań" – obok wkładu do zero emisyjności naszej gospodarki minimalizujemy ryzyko spadku wartości naszej inwestycji – mówi Tadeusz Kania przedstawiciel Grupy Sindbad.

Park w Dobrzykowicach zostanie zrealizowany w najwyższej klasie "A", dedykowanej do funkcji związanych z magazynowaniem, logistyką, produkcją, e-commerce, może pełnić także rolę showroom’ów. Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniając najwyższy możliwy standard pracy. Budynki będą objęte autorskim programem "Oddycham Zdrowo", zakładającym cykliczną analizę kluczowych czynników, wpływających na mikroklimat budynku, jak również badania instalacji wentylacji i klimatyzacji od strony zagrożeń mikrobiologicznych i zanieczyszczeń.

 Nowoczesne miejsca pracy, to zawsze priorytet dla samorządu. Liczymy, że podejście, które prezentuje LCube w swoich inwestycjach przyczyni się do ich znacznego wzrostu na naszym terenie. Widoczny w nowej inwestycji pierwiastek ekologiczny i podejście do rozwiązań związanych z komfortem pracy, spowodowały, że bardzo szybko znaleźliśmy z inwestorami wiele płaszczyzn porozumienia i wspieramy tę inwestycję  podsumowuje wójt Gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Strategia LCube zakłada koncentrację na coraz lepiej zdefiniowanych potrzebach najemców i inwestorów na rynku powierzchni komercyjnej i elastyczne podejście do realizowanych projektów, co ma pozwalać na szybką i aktywną reakcję na potrzeby najemców. Logistic Park Wrocław ma wyróżniać m.in. linia wsparcia technicznego najemcy, czynna całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...
Ericsson zwiększy zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Krakowie i Łodzi
Szwedzki koncern Ericsson zwiększa zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Polsce, które zn...
NOYEN rozbudowuje swoją fabrykę w Lublinie i zwiększa produkcję
W najbliższych dniach rozpocznie się rozbudowa infrastruktury firmy NOYEN znajdującej się w Lublinie...
Chiński gigant inwestuje pod Wrocławiem
Chiński gigant z branży EMS zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na ter...
Tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy gotowy. Kiedy nim pojedziemy? [FILM]
Roboty budowlane na ursynowskim odcinku drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów...
White Stone planuje wielką inwestycję na warszawskich Bielanach
Grupa White Stone zakupiła drugą część gruntów na Bielanach w sąsiedztwie Huty Warszawa, przy stacji...
Pierwsze symptomy ożywienia na wrocławskim rynku biurowym po II kwartale 2021 r.
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowała pierwsze półrocze 2021 roku na wrocław...
W Warszawie trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w UE [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...
Rosyjscy miliarderzy zainwestują kolejne miliony euro w budowę następnej fabryki na Dolnym Śląsku
Rosyjscy miliarderzy, właściciele koncernu Technonicol Corporation, największego w Rosji i Euro...
80 milionów euro i ponad 1000 miejsc pracy. Hiszpański Persan inwestuje pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja produkcyjna pod Wrocławiem. Hiszpańska firma Persan wybuduje we Wróblowica...