Chiński gigant z branży EMS inwestuje pod Wrocławiemźródło: Euro-Park Kobierzyce

Chiński gigant z branży EMS inwestuje pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Chiński gigant z branży EMS zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na terenie Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN w Biskupicach Podgórnych, gmina Kobierzyce. Do już zatrudnionych ponad 2600 pracowników stałych i kontraktowych dołączą kolejne nowe osoby. W ramach inwestycji powstanie czterokondygnacyjny zakład produkcyjno-magazynowy wraz z pomieszczeniami biurowymi.

Firma Universal Scientific Industrial Poland należąca do chińskiego koncernu Universal Scientific Industrial (Shanghai) Co., Ltd. otrzymała we wrześniu od Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. decyzję o wsparciu na rozszerzenie działalności fabryki pod Wrocławiem.

Proces inwestycyjny wspierała też Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. – operator programu grantów rządowych.

Universal Scientific Industrial Poland sp. z o.o. produkuje na zamówienie innych firm: wyposażenie elektroniczne optyczneoświetlenie LEDaparaturę do radioodbiornikówtelewizorów i urządzeń telekomunikacyjnych. Te produkty znajdują zastosowanie m.in. w branży samochodowej. Wysoka ich jakość jest gwarantowana dzięki przeprowadzanym badaniom, opierającym się na autorskim i innowacyjnym procesie technologicznym DFT (Dynamic Functional Test). Ten proces jest w stanie wychwycić błędy w produktach na początkowym etapie, zanim trafią one do klientów.

W nowym zakładzie produkcyjnym, w którego budowę USI zainwestuje 100 mln zł, firma będzie wytwarzać płytki PCBA OEM (to drukowane elektroniczne płytki, które są ważnym elementem w przemyśle elektronicznym, wsparciem dla elementów elektronicznych i nośnikiem do połączeń elektrycznych elementów elektronicznych). Płytki te będą przeznaczone przede wszystkim dla branży automotive.

– Dzięki doskonałym warunkom do inwestowania, jakie w EURO – PARK Kobierzyce stworzyła ARP S.A., znalazło miejsce do prowadzenia działalności w Kobierzycach kilkadziesiąt dużych globalnych i innowacyjnych firm, na czele z LG Energy Solution. W sposób szczególny cieszą nas kolejne inwestycje utrwalające obecność firm w EURO – PARK Kobierzyce oraz fakt, iż firmy zmuszone pandemią odkładać swoje plany inwestycyjne na później wracają do ich realizacji. Taką firmą jest Universal Scientific Industrial Poland – mówi Przemysław Strzelec, wicedyrektor Oddziału ARP S.A. we Wrocławiu.

Proces inwestycyjny wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Na realizację reinwestycji przyznano grant rządowy w ramach programu, którego operatorem jest PAIH.


REKLAMA

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Wanda(gość)
Bardzo się cieszę, że inwestorzy wracają, że firmy pod Wrocławiem się rozwijają, tylko fajnie jakby zapewniali pracę i tworzyli miejsca pracy dla Polaków, a jeśli już zatrudniają obcokrajowców to aby robili to legalnie i składki ZUS i PIT szły do budżetu państwa, a nie brali agencję które oferują "oddelegowanie" czyli wszystko rozliczane poza Polską :-(
REKLAMA