Chiński gigant inwestuje pod Wrocławiemźródło: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Chiński gigant inwestuje pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Chiński gigant z branży EMS zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na terenie Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN w Biskupicach Podgórnych, gmina Kobierzyce. Do już zatrudnionych ponad 2600 pracowników stałych i kontraktowych dołączą kolejne nowe osoby. W ramach inwestycji powstanie czterokondygnacyjny zakład produkcyjno-magazynowy wraz z pomieszczeniami biurowymi.

Firma Universal Scientific Industrial Poland należąca do chińskiego koncernu Universal Scientific Industrial (Shanghai) Co., Ltd. otrzymała od Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. decyzję o wsparciu na rozszerzenie działalności fabryki pod Wrocławiem.

Proces inwestycyjny wspierała też Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. – operator programu grantów rządowych.

– Od blisko 20 lat lat wspieramy firmy prowadzące działalność w EURO-PARK Kobierzyce objętym granicami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzisiaj to jeden z najnowocześniejszych parków przemysłowych w Polsce, w którym swoje siedziby mają firmy z branży elektromobilności czy produkcji baterii do samochodów elektrycznych. Tym bardziej cieszę się, że firma Universal Scientific Industrial Poland, która od 2007 roku prowadzi działalność w naszej strefie, inwestuje w park maszyny i zwiększy produkcję – powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

Universal Scientific Industrial Poland sp. z o.o. produkuje na zamówienie innych firm: wyposażenie elektroniczne i optyczne, oświetlenie LED, aparaturę do radioodbiorników, telewizorów i urządzeń telekomunikacyjnych. Te produkty znajdują zastosowanie m.in. w branży samochodowej. Wysoka ich jakość jest gwarantowana dzięki przeprowadzanym badaniom, opierającym się na autorskim i innowacyjnym procesie technologicznym DFT (Dynamic Functional Test). Ten proces jest w stanie wychwycić błędy w produktach na początkowym etapie, zanim trafią one do klientów.

W nowym zakładzie produkcyjnym, w którego budowę USI zainwestuje 100 mln zł, firma będzie wytwarzać płytki PCBA i OEM (to drukowane elektroniczne płytki, które są ważnym elementem w przemyśle elektronicznym, wsparciem dla elementów elektronicznych i nośnikiem do połączeń elektrycznych elementów elektronicznych). Płytki te będą przeznaczone przede wszystkim dla branży automotive.

– Dzięki doskonałym warunkom do inwestowania, jakie w EURO – PARK Kobierzyce stworzyła ARP S.A., znalazło miejsce do prowadzenia działalności w Kobierzycach kilkadziesiąt dużych globalnych i innowacyjnych firm, na czele z LG Energy Solution. W sposób szczególny cieszą nas kolejne inwestycje utrwalające obecność firm w EURO – PARK Kobierzyce oraz fakt, iż firmy zmuszone pandemią odkładać swoje plany inwestycyjne na później wracają do ich realizacji. Taką firmą jest Universal Scientific Industrial Poland – powiedział Przemysław Strzelec, wicedyrektor Oddziału ARP S.A. we Wrocławiu.

Proces inwestycyjny wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Na realizację reinwestycji przyznano grant rządowy w ramach programu, którego operatorem jest PAIH.

 – Cieszę się, że Universal Scientific Industrial Poland inauguruje kolejny projekt z zakresu innowacji. To strategiczna reinwestycja w nowatorskie technologie, które przełożą się na zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu, a w konsekwencji na wzmocnienie naszego sektora automotive. Wytwarzane produkty będą wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym. Otworzy to przed firmą kolejne drzwi i da spółce jeszcze większe możliwości rozwoju. Do PAIH zwracają się innowacyjne firmy, które coraz chętniej sięgają po grant rządowy. Z myślą o nich na początku roku dokonaliśmy istotnych zmian w tym instrumencie wsparcia. Widzimy efekty. Rządowy program grantowy upraszcza procedurę inwestycji i rozwój biznesu  – powiedział Grzegorz Słomkowski, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
REKLAMA

Komentarze (1)

Napisz komentarz
dbbdfn(gość)
Gryfów/Nysa/Grudziądz itdt
REKLAMA