Kolejny światowy gigant z branży spożywczej inwestuje na Dolnym Śląskuźródło: pixabay.com

Kolejny światowy gigant z branży spożywczej inwestuje na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA
Następna wielka i znana światowa firma z branży spożywczej zdecydowała się zainwestować na Dolnym Śląsku. Chodzi o najnowszą inwestycję The Lorenz Bahlsen Snack-World.
Ten światowy potentat w produkcji słonych przekąsek zainwestuje w Stanowicach w gminie Oława. Nowa inwestycja polegać będzie na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącej od kilkunastu lat i zatrudniającej kilkuset pracowników fabryki w ramach dotychczas wytwarzanej gamy produktów – chipsów i chrupków. Zakup nowych maszyn i urządzeń oraz modernizacja dotychczasowych zapewni wzrost efektywności i produktywności oraz przyczyni się do skrócenia czasu realizacji zamówień. Koncern Lorenz to uznany producent takich marek jak Crunchips i Monster Munch. Wartość inwestycji wyniesie 80 mln zł. 
Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.
REKLAMA
The Lorenz Bahlsen Snack-World to niemieckie przedsiębiorstwo spożywcze, które powstało po podziale koncernu Bahlsen pierwotnie produkującego słodkie i słone przekąski, w tym słone paluszki, w 1999. Nowa firma, na której czele stanął Lorenz Bahlsen, w 2001 przejęła produkcję wszystkich przekąsek dotychczasowo sygnowanych zielonym logiem Bahlsen Picanterie.

Koncern ma swoje filie w Austrii, Polsce, Rosji na Węgrzech oraz Chorwacji.

Przypomnijmy, że 26 sierpnia w miejscowości Święte w gminie Środa Śląska na Dolnym Śląsku wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej, wielkiej fabryki chipsów firmy Frito Lay należącej do amerykańskiego giganta z branży spożywczej, koncernu PepsiCo. Pracę według deklaracji inwestora znajdzie w niej 450 osób.
Łączny koszt realizacji tej inwestycji wyniesie ponad miliard złotych - przede wszystkim ze względu na ultraekologiczne rozwiązania jakie zostaną zastosowane w tej fabryce. Do 2035 roku firma Frito Lay chce osiągnąć w tym zakładzie produkcyjnym pełną neutralność pod względem klimatycznym. Inwestycja ta jest największą w historii Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA