DODAJ

Aglomeracja Wrocławska: Clinico Medical po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska
Aglomeracja Wrocławska: Clinico Medical
Orzech
2018-07-30 23:20:27
Firma Clinico Medical należąca do niemieckiego koncernu Fresenius Kabi po raz kolejny zdecydowała się zainwestować w miejscowości Błonie (gmina Miękinia) pod Wrocławiem. 

Pod koniec 2017 roku inwestor zakończył budowę nowego magazynu o powierzchni 3500 mkw., który pomieścił około 7200 palet. W nowym budynku działa hala kompletowania dostaw oraz cztery doki załadunkowe. Kilkanaście tygodni temu Clinico Medical rozpoczęło kolejną rozbudowę zakładu produkcyjnego w Błoniu.

Nowa inwestycja polegać będzie na budowie nowej hali produkcyjno-magazynowej, trzykondygnacyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą. Kubatura hali wyniesie 55,5 tys. m3. Za projekt inwestycji odpowiedzialny jest Józef Kuklok-Opolski z Architektonicznego Biura Projektów AB-Projekt.

Koszt inwestycji szacowany jest na kilkanaście milionów złotych. Dzięki inwestycji powstanie też kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Aktualnie Clinico Medical zatrudnia w Błoniu ponad 1600 pracowników, głównie kobiet, będąc jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku.

O inwestorze:

Clinico Medical sp. z o.o. to firma produkcyjna, założona w 1996 roku, która od 2005 jest członkiem niemieckiej grupy Fresenius Kabi, lidera w dziedzinie żywienia klinicznego i płynoterapii, który dostarcza produkty używane w leczeniu pacjentów ciężko i przewlekle chorych, np. na cukrzycę, raka lub choroby nerek. 
Produkuje 1200 wyrobów medycznych jednorazowego użytku do podawania produktów leczniczych, żywności specjalnego przeznaczenia medycznego i technologii transfuzyjnej, z których korzystają pacjenci na całym świecie. 
Fresenius Kabi zatrudnia ponad 35 000 pracowników i sprzedaje ponad 100 różnych grup produktów w ponad 160 krajach i nadal rozwija swoją gamę produktów i obecność na całym świecie.