Amerykański Prologis po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem

Amerykański Prologis po raz kolejny inwestuje pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska
REKLAMA
Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, jeden z liderów branży w Polsce wybrał polski oddział niemieckiej firmy budowlanej Bremer Bau na generalnego wykonawcę swojej kolejnej inwestycji w Aglomeracji Wrocławskiej. Bremer Bau wybuduje halę DC12, która powstanie w ramach kompleksu logistyczno-magazynowego Prologis Park Wrocław V w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie).
Hala o powierzchni 11 385 mkw. będzie wybudowana jako obiekt spekulacyjny (tzw. BTS – built to suite). Termin zakończenia inwestycji planowany jest na III kwartał 2017 roku.
Umowy najmu nowego budynku BTS obejmują:
  • 7 195 metrów kwadratowych z firmą farmaceutyczną, producentem leków;
  • 2 300 metrów kwadratowych z Emako, sklepem internetowym oferującym akcesoria kuchenne, łazienkowe, turystyczne, ogrodowe oraz elementy wyposażenia wnętrz;
  • 1 890 metrów kwadratowych z wiodącym operatorem logistycznym.
REKLAMA
Prologis Park Wrocław V składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni 136 000 mkw. Park położony jest w miejscowości Nowa Wieś Wrocławska, trzy kilometry na południowy zachód od węzła bielańskiego na skrzyżowaniu autostrady A4 (Berlin - Wrocław - Kraków - Ukraina) i drogi ekspresowej SB/E67, tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. Wielkim atutem parku Prologis oprócz lokalizacji jest elastyczność w zakresie potencjalnej dalszej ekspansji klientów na terenie tego parku.

Docelowo w skład parku wejdzie dwanaście budynków o łącznej powierzchni około 290 000 mkw.

Wizualizacja: mat. inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA