UPM Raflatac zainwestuje kolejne 35 mln eurofot. Orzech

UPM Raflatac zainwestuje kolejne 35 mln euro

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Fińska firma UPM Raflatac, wchodząca w skład jednej z największych na świecie kompanii papierniczych rozbuduje swoją fabrykę w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce. Inwestor zdecydował się na rozwój swojego klastra produkcyjnego w Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem fiński koncern zainwestuje 35 milionów euro w budowę nowej linii powlekania w fabryce laminatów etykietowych w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem, na terenie TSSE Euro-Park Wisłosan – podstrefie Wrocław-Kobierzyce.
Powstanie nowej linii powlekania, przy jednoczesnej rozbudowie linii do transportu materiałów i parku maszynowego urządzeń tnących, pozwoli firmie sprostać zwiększonemu popytowi na samoprzylepne laminaty etykietowe w Europie. Uruchomienie produkcji na nowej linii planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku. 
 To znacząca inwestycja, która pozwoli nam zaspokoić rosnący popyt naszych klientów w Europie. Będziemy mogli jeszcze lepiej wykorzystać swoje wyjątkowe kompetencje, zróżnicowaną pod względem zastosowań końcowych ofertę produktów oraz wiodącą w branży i optymalnie zlokalizowaną platformę operacyjną w Polsce – mówi Antti Jääskeläinen, wiceprezes wykonawczy UPM Raflatac, czytamy na stronie inwestora.
 Jednym z trendów odpowiedzialnych za wzrost popytu na laminaty etykietowe jest szybki rozwój handlu elektronicznego i zwiększenie zapotrzebowania na materiały etykietowe przez klientów końcowych. Rozwój rynku żywności pakowanej oraz wzrost ogólnej konsumpcji to kolejne ważne czynniki. Z powodzeniem odpowiadamy na rosnący popyt globalny, co znajduje odzwierciedlenie w naszym rocznym wskaźniku wzrostu, który w ostatnich latach kształtuje się na poziomie około 6%. Inwestycja o wartości 35 mln euro w dodatkowe maszyny do powlekania i wykańczania w Biskupicach Podgórnych zagwarantuje nam dalszą doskonałą obsługę klientów oraz utrzymanie wysokiej jakości wyrobów przez firmę UPM Raflatac – wyjaśnia Antti Jääskeläinen na stronie koncernu.
Historia UPM Raflatac w Polsce
REKLAMA
UPM Raflatec w 2008 roku zainwestowała na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan w podstrefie Wrocław-Kobierzyce. W 2009 roku nastąpiło uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego tego fińskiego koncernu. Fabryka w Biskupicach Podgórnych jest najbardziej zaawansowanym technologicznie przedsięwzięciem firmy. Jest to najnowocześniejsza fabryka w całej branży materiałów etykietowych.
W Biskupicach Podgórnych produkowane są materiały etykietowe, z których wytwarza się etykiety samoprzylepne wykorzystywane w takich branżach, jak żywność, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego i logistyka. Cały proces produkcyjny jest wysoce zautomatyzowany i charakteryzuje się wysoką energooszczędnością. Duży nacisk położony jest także na redukcję odpadów we wszystkich obszarach działalności. Zaawansowana technologia, która nie generuje żadnych ścieków, pozwala na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Samoprzylepne laminaty etykietowe firmy UPM Raflatac powstają w oparciu o kleje i silikony wolne od rozpuszczalników.

Początkowo UPM Raflatac deklarował inwestycje o wartości 90 milionów euro i zatrudnienie minimum 170 pracowników. Szybko jednak okazało się, że te ostrożne deklaracje zostały powiększone o kolejne zainwestowane miliony w Aglomeracji Wrocławskiej, a co zatem idzie zwiększyła się też ilość osób zatrudnionych w obu podwrocławskich fabrykach.

W 2012 roku fiński koncern zdecydował się o budowie drugiej fabryki w Aglomeracji Wrocławskiej, tym razem w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie. Fabryka powstała jako dedykowany BTS i była pierwszym obiektem wybudowanym na terenie Prologis Park Wrocław V.

Obie fabryki UPM Raflatec pod Wrocławiem zatrudniają obecnie ponad 600 pracowników, a wkrótce ta liczba po raz kolejny się zwiększy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA