Koreański Starion zainwestuje 55 mln zł pod Wrocławiem

Koreański Starion zainwestuje 55 mln zł pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
W Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, w Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce), na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec zainwestuje kolejna duża firma – Starion Poland – spółka-córka koreańskiego koncernu Starion. Inwestor planuje zainwestować w swoją polską fabrykę ponad 55 mln zł.

W I etapie inwestycji Starion Poland wybuduje na terenie Podstrefy Wrocław-Kobierzyce halę o powierzchni 21,5 tys. m kw. Planowany termin otwarcia zakładu produkcyjnego to 30 kwietnia 2018 roku. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego nastąpiło w dniu 1 września bieżącego roku.

Starion jest producentem plastikowych obudów do baterii przeznaczonych do pojazdów elektrycznych i jako pierwszy poddostawca LG Chem Wrocław Energy rozpoczął właśnie budowę swojego zakładu na terenie Podstrefy Wrocław-Kobierzyce. Kolejni kooperanci LG Chem mają wkrótce dostać nowe zezwolenia na działalność w gminie Kobierzyce i mają w planach budowę kilkunastu nowych fabryk.
REKLAMA
Podstrefa Kobierzyce ma powierzchnię ponad 410 ha i należy do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest jedną z najstarszych stref ekonomicznych w Polsce – w tym roku obchodzi 20-lecie działalności.
Od początku swojego istnienia Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała łącznie 348 zezwoleń. Inwestorzy zainwestowali kwotę 8,88 mld zł i zatrudnili ponad 24 tysiące osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA