Koreańska firma Enchem zainwestuje pod Wrocławiem prawie ćwierć miliarda złotychźródło: ARP S.A.

Koreańska firma Enchem zainwestuje pod Wrocławiem prawie ćwierć miliarda złotych

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna w aglomeracji wrocławskiej. Tym razem prawie ćwierć miliarda złotych  zainwestuje w w budowę nowej fabryki w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych koreański koncern Enchem. Firma sfinansuje nowy projekt polegający na produkcji roztworów elektrolitycznych wykorzystywanych w akumulatorach samochodowych. 

Polski oddział tej firmy, Enchem Poland sp. z o.o. zainwestuje w gminie Kobierzyce 240 mln zł. Planuje budowę nowej fabryki i instalacji do produkcji litu

– Sól litu jest jednym z głównych składników używanych do produkcji elektrolitu do baterii, jak również do samej produkcji baterii do aut elektrycznych. Ze względu na sytuację geopolityczną i trudności w dostępie do surowca na rynkach światowych będziemy produkować ten komponent we własnym zakresie. W ten sposób zabezpieczymy ciągłość produkcyjną elektrolitu i co za tym idzie baterii, pozwalając na bezprzestojowe dostawy do głównych odbiorców – producentów baterii do aut elektrycznych, m.in. dla LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. Będziemy jedynym producentem soli litu w Europie – powiedział Byung Won Lee, dyrektor generalny Enchem Poland Sp. z o.o.

19 stycznia ARP S.A. wręczyła decyzję o wsparciu na prowadzenie działalności gospodarczej firmie Enchem Poland Sp. z o.o. Jest to setna decyzja w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a jednocześnie jest to trzecia największa inwestycja koreańska w tarnobrzeskiej strefie od początku działania Polskiej Strefy Inwestycji.

– EURO-PARK KOBIERZYCE, w którym decyzje o wsparciu wydaje Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, od lat przyciąga innowacyjne firmy. W jego ramach działa już koreański LG Energy Solution, który produkuje baterie do samochodów elektrycznych. Teraz strefa zyskuje kolejną inwestycję, koreańskie przedsiębiorstwo – Enchem rozbuduje prowadzony przez siebie zakład zwiększając moce produkcyjne blisko czterokrotnie. Spółka na inwestycje przeznacza aż 240 mln zł. Będzie produkować sól litu, wykorzystywaną w produkcji baterii do samochodów elektrycznych, będzie współpracować z LG Energy Solution Wrocław Sp. z o.o. To dowodzi, że EUROK-PARK KOBIERZYCE to nie tylko miejsce prowadzenia działalności, ale także miejsce nawiązywania ścisłej współpracy firm – powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.


Komentarze (5)

Napisz komentarz
Wanda(gość)
@
Radek
(gość)
Będzie robota dla Ukrainy.
Przyjazd pracowników z Ukrainy mi nie przeszkadza, dzięki temu u nas powstaje dużo inwestycji, tylko dlaczego wydając inwestorom pozwolenia i koncesje nikt nie zaznacza, że pracownicy powinni być zatrudnieni legalnie, a ZUS i PIT od ich wynagrodzeń powinien być płacony w Polsce. Obecnie wiele z tych dużych inwestorów akceptuje "sztuczne" oddelegowanie i nasz budżet nic na tym nie korzysta, bo składki i podatki płacone są na Ukrainie. To bardzo przykro i miliony zł rocznie nie docierają do naszego budżetu :-(
Radek(gość)
Będzie robota dla Ukrainy.
dostawca(gość)
raczej za tyle to przywiezie z korei. firmy koreanskie praktycznie w ogóle nie wydają pieniędzy w Polsce.
PATRIOTA15(gość)
Jestem ciekaw czy wszystkie podatki będzie płacić.
Ja(gość)
Prawie ćwierć miliarda jak to ładnie brzmi lepiej niż 240 milionów
REKLAMA