Francuski koncern Danone zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych w Opoludanone.pnt.opole.pl

Francuski koncern Danone zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych w Opolu

Orzech
Orzech

Kolejna duża inwestycja francuska w Polsce. Grupa Danone zainwestuje 230 mln zł w budowę nowej fabryki w Opolu, w której produkowana będzie specjalistyczna żywność (w tym szpitalna) firmy Nutricia. Będzie to drugi zakład produkcyjny tego francuskiego koncernu w tym mieście.

O inwestycji poinformował w środę 6 września podczas 32. Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

– Większość produkcji fabryki w Opolu jest eksportowana - dowiedziałem się, że 80 proc. produkcji trafia na eksport. Takie inwestycje jak ta powodują, że możemy wyjść i powiedzieć, że ścigamy się od kilku kwartałów z kilkoma krajami UE o to, kto ma najniższe bezrobocie – podkreślił minister Buda.

REKLAMA