Amerykański koncern Whirlpool zainwestuje miliony euro w swoje fabryki

Amerykański koncern Whirlpool zainwestuje miliony euro w swoje fabryki

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Pod koniec 2015 roku firma Whirlpool przedstawiła Plan Przemysłowy dla Polski. Zakłada on, że na w latach 2015-2018 zainwestuje we wszystkie swoje strefy produkcyjne w Polsce (wrocławską, łódzką i radomszczańską) oraz Działy Badań i Rozwoju łącznie 235 mln euro, czyli miliard złotych.

Prawie 60% tej sumy trafi do wrocławskich zakładów Whirlpoola. Prace i wprowadzane zmiany są już na bardzo zaawansowanym etapie. Przykładowo Fabryka Lodówek po zakończeniu modernizacji będzie największą tego typu fabryką koncernu Whirlpool w Europie.

Zwiększono także produkcję piekarników dzięki nowoczesnej platformie produkcyjnej "Materia". We Wrocławiu trwają także zaawansowane prace nad transferami produkcji i zmianami w strukturach działów badawczo-rozwojowych. 

Zmienia się też struktura produkcji – coraz więcej produkowanych jest produktów AGD z wyższej półki, które są nowoczesne i efektywne energetycznie.

Whirlpool zrezygnował z produkowania we Wrocławiu zmywarek, zwiększył za to produkcję sprzętów pod zabudowę piekarników.


Historia Whirlpoola we Wrocławiu

Amerykański koncern Whirlpool obecny jest we Wrocławiu od 2002 roku, kiedy to przejął fabrykę Polar. W ciągu dwóch lat zainwestowano w odnowienie linii produkcyjnych sprzętu chłodniczego, wprowadzono do produkcji nowe modele chłodziarek i zamrażarek, a także uruchomiono nową linię produkcji zmywarek.

Dzięki tym inwestycjom produkcja we Wrocławiu wzrosła pięciokrotnie, a fabryka została przekształcona w centrum produkcyjne dostarczające zaawansowane technologicznie wyroby o najwyższej jakości na rynki całej Europy. 

Obecnie wrocławska fabryka Whirlpool zatrudnia ponad 2100 pracowników – zarówno na stanowiskach związanych z produkcją jak i inżynierów w działach badawczo-rozwojowych.

Przez ponad 14 lat obecności we Wrocławiu Whirlpool zainwestował w stolicy Dolnego Śląska kilkaset milionów złotych.
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA