Światowy lider branży AGD inwestuje we Wrocławiu. Stworzy tu centrum R&D

Światowy lider branży AGD inwestuje we Wrocławiu. Stworzy tu centrum R&D

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
60 osób znajdzie pracę w globalnym centrum badawczo-rozwojowym firmy Whirlpool, które zacznie działać we Wrocławiu na początku 2017 roku. To tu będą projektowane lodówki i zmywarki, z których potem będą korzystać ludzie na całym świecie.
Nowy projekt Whirlpool Corporation to kolejny dowód na to, że doceniamy Wrocław za jego atrakcyjność inwestycyjną i ogromny potencjał. Nie bez znaczenia jest również wysoka jakość edukacji, dlatego przewidujemy zacieśnienie współpracy z lokalnymi uczelniami i wartościowy rynek pracy – tłumaczy Roberta Segalini, HR Director Whirlpool GPO EMEA & Global Platforms.
Rekrutacja specjalistów do globalnego centrum R&D rozpocznie się już w najbliższych tygodniach. Firma liczy na doświadczonych fachowców, jak również absolwentów uczelni technicznych, w tym głównie Politechniki Wrocławskiej. Poszukiwane są osoby, które będą pracować nad multiregionalnymi projektami (inżynierowie materiałowi, termodynamicy, elektronicy, konstruktorzy mechaniczni/strukturalni). 
REKLAMA
Ważnym elementem centrum będzie współpraca ze studentami w ramach programów stażowych, którzy będą mogli sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności. 
Czterech z pięciu największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego na świecie posiada swoje zakłady produkcyjne we Wrocławiu lub w aglomeracji. Dolny Śląsk jest tym samym wiodącą lokalizacją w Europie w wytwarzaniu AGD. Whirlpool, inwestor o najdłuższym stażu i największym zatrudnieniu, ma w tym niewątpliwie kluczowe znaczenie. Utworzenie centrum R&D oznacza, że we Wrocławiu kształtować się będzie również przyszłość branży i to w skali szerszej niż europejska – podkreśla Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.
Utworzenie globalnego centrum R&D jest – jak podkreślają w Whirlpoolu konsekwencją wdrażanego od zeszłego roku planu przemysłowego dla Polski. Nasz kraj jest jednym z kluczowych w długoterminowym rozwoju grupy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Whirlpool zainwestuje w naszym kraju łącznie 235 mln euro.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA