Nowa inwestycja PPG Industries

Nowa inwestycja PPG Industries

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Potwierdziły się informacje które jako pierwsi zamieściliśmy 26 listopada 2016 roku na portalu Investmap.pl , a które dotyczyły nowych planów inwestycyjnych PPG Industries w stolicy Dolnego Śląska.
Ten wielki, międzynarodowy koncern otworzy we Wrocławiu Regionalne Centrum Usług. Centrum zajmować się będzie tworzeniem, rozwijaniem i wsparciem aplikacji biznesowych oraz mobilnych platform cyfrowych i technologii webowych. PPG Industries planuje zatrudnić w swoim wrocławskim centrum minimum 100 pracowników.
Wrocławskie centrum będzie wyspecjalizowanym ośrodkiem, świadczącym usługi wspierające działalność oddziałów PPG Industries na całym świecie. We Wrocławiu będą się rozwijać także zespoły zajmujące się transportem i logistyką, zakupami, czy badaniami i rozwojem produktów (centrum R&D). 
PPG Industries jest właścicielem dawnego Polifarbu Wrocław - fabryki farb przy ulicy Kwidzyńskiej. Wrocławska fabryka zajmuje się produkcją farb do zastosowań architektonicznych. Obecnie firma zatrudnia około 700 osób i jest wiodącym w Polsce producentem farb.Sztandarową marką Architectural Coatings jest rodzina farb Dekoral, która ma największe udziały w rynku i jest rozpoznawana przez ponad 95% Polaków.
PPG Deco Polska to jednak nie tylko zakład produkcyjny i sieć sprzedaży. Firma dysponuje własnym centrum badawczo-rozwojowym, które pracuje także na rzecz innych krajów, posiada nowoczesną bazą magazynową w dwóch lokalizacjach (magazyny we Wrocławiu oraz w centrum kraju), a także prowadzi Akademię Technik Malarskich, która jest centrum szkoleniowym i centrum wsparcia dla malarzy profesjonalistów.
REKLAMA
Pod koniec listopada 2016 roku Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. Andrzej Kaleta oraz Andrzej Zygadło, członek zarządu firmy PPG Industries podpisali list intencyjny – deklarację współpracy. Podpisane porozumienie dotyczy wymiany doświadczeń, prowadzenia wspólnych prac badawczo-rozwojowych, umożliwienia studentom realizacji prac dyplomowych oraz pracownikom naukowym realizacji prac badawczych, uruchomienia i przeprowadzenia praktyk i staży dla studentów, wspierania rozwoju zawodowego studentów i absolwentów (prowadzenie szkoleń, warsztatów). 

O inwestorze:

PPG Industries to światowy lider w produkcji farb, lakierów, materiałów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła i włókien szklanych. Firma powstała w 1883 roku w stanie Pensylwania w USA i do dziś w stolicy tego stanu, Pittsburghu, ma swoją główną siedzibę. Obecnie zatrudnia ponad 42 tys. pracowników na całym świecie oraz posiada 156 zakładów produkcyjnych w 52 krajach, na sześciu kontynentach.Firma jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. PPG rokrocznie znajduje się na liście 500 największych firm na świecie, publikowanej na łamach magazynu Fortune. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA