Francuski koncern Knauf Industries rozwija swoją fabrykę pod Wrocławiemźródło: Panattoni

Francuski koncern Knauf Industries rozwija swoją fabrykę pod Wrocławiem

REKLAMA
Największa na świecie firma specjalizująca się w przetwórstwie tworzyw sztucznych dla przemysłu, francuski koncern Knauf Industries zdecydował się na dalszy rozwój swojej fabryki zlokalizowanej w Polsce, na Dolnym Śląsku, w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie), kilkanaście kilometrów od granic stolicy Dolnego Śląska.
Knauf obsługuje producentów z branż: AGD i RTV, samochodowej, HVAC (grzejnictwo, wentylacja, klimatyzacja), spożywczej oraz budowlanej. Od samego początku działalności Knauf Industries Polska oferuje wyroby produkowane w technologii formowania ciśnieniowego tworzyw spienionych oraz wtrysku plastiku – to m.in. izolacja, części techniczne, opakowania i kształtki.
W celu rozbudowy swoich mocy produkcyjnych Knauf Industries Polska renegocjował dotychczasową umowę najmu, powiększając wynajmowaną powierzchnię magazynowo-biurową w Panattoni Park Wrocław II do 18 tys. mkw. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.
W podwrocławskim zakładzie firmy Knauf Industries Polska już od lat powstają komponenty dla przemysłu automotive produkowane w technologii wtrysku ciśnieniowego tworzyw termoplastycznych. Bogate portfolio obejmuje części: interior, exterior oraz elementy siedzeń. Dwa lata temu zakres produkcji został dodatkowo rozszerzony o formowane pneumatycznie kształtki samochodowe ze spienionego polipropylenu EPP, które znajdują zastosowanie we wszystkich obszarach pojazdów, od elementów pasywnego bezpieczeństwa, jak m.in. amortyzatory, fotele i zagłówki, aż po przedział bagażowy.
– Powierzchnia magazynowo-biurowa w Panattoni Park Wrocław II została odpowiednio dostosowana do potrzeb Knauf Industries Polska. Dobre relacje z wynajmującym były jednym z powodów, dla których nasz Klient zdecydował się na przedłużenie umowy i ekspansję. Najemca docenia też dogodny dojazd do obiektu, co ma duże znaczenie zarówno dla załogi, jak i kontrahentów – mówi Miłosz Borkowski, Senior Associate w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych Cresa Polska.
Firma Knauf Industries wciąż pracuje nad rozwijaniem nowych produktów, inwestuje w park maszynowy i wdraża innowacyjne technologie z obszaru Przemysłu 4.0. Tylko pod koniec zeszłego roku uruchomiła produkcję ultralekkich opakowań z pianek, które znajdują zastosowanie w transporcie baterii do samochodów elektrycznych. Ciągłemu poszerzaniu asortymentu towarzyszy konsekwentna rozbudowa parku maszynowego i intensywna automatyzacja, między innymi dzięki inwestycjom w nowe roboty pozwalające na szybszą i dokładniejszą obróbkę części.
– Cieszymy się, że wynegocjowaliśmy warunki najmu, które znalazły akceptację obu stron transakcji. W Panattoni Park Wrocław II firma Knauf Industries Polska ma możliwość dalszej ekspansji – mówi Marcin Łukoszko, Starszy doradca ds. realizacji projektów BTS i BTO w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Informacje o Grupie Knauf Industries

Grupa Knauf SNC z siedzibą we Francji to europejski lider w dziedzinie produkcji opakowań i elementów z tworzyw sztucznych. 
Firma KNAUF została założona w 1933 roku przez dwóch inżynierów górnictwa, braci Alfonsa i Karla KNAUF. Wpadli oni na pomysł eksploatacji złóż gipsu i wykorzystanie tego surowca na większą skalę. Od tamtego czasu przedsiębiorstwo KNAUF nieustannie rozwija swoją działalność związaną z gipsem i produktami dla budownictwa na bazie gipsu, stając się wielką grupą obecną na wszystkich kontynentach. 
Firma KNAUF pozostaje nadal spółką rodzinną, własnością rodzin Alfonsa i Karla KNAUF. Grupa KNAUF SNC działa w ponad 30 krajach i dysponuje przeszło 100 zakładami produkcyjnymi.
Źródło: Cresa Polska

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Vastint wybuduje we Wrocławiu nowy biurowiec i hotel. Powstaną obok kompleksu Business Garden
Vastint Poland Sp. z o.o. po raz kolejny zdecydował się na inwestycję we Wrocławiu. Wybuduje we Wroc...
Warszawa: Na Woli trwa rewitalizacja Fabryki Norblina ArtN [FILM]
Grupa Capital Park realizuje swoją flagową, wielofunkcyjną inwestycję rozrywkowo-usługowo-biurową Ar...
Postępy pracy przy budowie drogi ekspresowej S3 pomiędzy Kamienną Górą a Lubawką [ZDJĘCIA]
Zaawansowanie rzeczowe zadania osiągnęło już ponad 25% zrealizowanych robót. Na budowie pracuje kilk...
Pierwsze spotkanie informacyjne z mieszkańcami w sprawie przebiegów obwodnicy Milicza
W poniedziałek 21 czerwca 2021 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu przy ul. 11 listopa...
W centrum Wrocławia trwa remont zabytkowych mostów Pomorskich [FILM + ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska trwa remont zabytkowych mostów Pomorskich. Zapraszamy do obejrzenia najnows...
PKP Intercity inwestuje we Wrocławiu
PKP Intercity podpisało z firmą Mostostal Warszawa wartą blisko 30 mln zł umowę na przebudowę elemen...
Podróżni korzystają już z nowych przystanków kolejowych w Krakowie i Skawinie [ZDJĘCIA]
Nowe przystanki Kraków Opatkowice i Skawina Jagielnia zwiększyły dostęp do kolei. Od 13 czerwca zape...
W Warszawie powstają dwa 95-metrowe budynki Towarowa Towers [FILM + WIZUALIZACJE]
Trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers położonych w zachodnim centrum miasta, przy ulic...
W centrum Wrocławia zamiast hotelu powstanie nowy biurowiec [WIZUALIZACJE]
Zabudowana zostanie kolejna działka w centrum Wrocławia. Przy zbiegu ul. Sikorskiego i Rybackiej w m...
Panattoni buduje Wrocław Campus 39 – firmy e-commerce wynajmują. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozkręca największą na Dolnym Śląsku i...