Aglomeracja Wrocławska: Knauf Industries inwestuje i rozwija produkcję w fabryce pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska: Knauf Industries inwestuje i rozwija produkcję w fabryce pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecki koncern Knauf Industries systematycznie inwestuje i rozwija swoją polską fabrykę zlokalizowaną w Nowej Wsi Wrocławskiej. Firma zainwestowała w produkcję komponentów z tworzyw sztucznych dla odbiorców z sektorów AGD czy motoryzacyjnego.
Aktualnie Knauf zatrudnia w podwrocławskiej fabryce ponad 200 pracowników i z roku na rok zatrudnia kolejne osoby. Zakład produkcyjny dysponuje połączeniem technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych: formowania tworzyw spienionych oraz wtrysku plastiku.
Na początku sierpnia w fabryce Knauf Industries w Nowej Wsi Wrocławskiej mają zostać uruchomione nowe maszyny do wtrysku dwukomponentowego 2K, który umożliwia łączenie różnych materiałów i kolorów w jednej formie wtryskowej.
REKLAMA

O inwestorze:

Knauf Industries to część międzynarodowej Grupy KNAUF z siedzibą w Iphofen w Niemczech.Jest największym przetwórcą polistyrenu na świecie. Projektuje i wdraża do masowej produkcji indywidualne rozwiązania dla najważniejszych branż przemysłowych: sektora AGD RTV, samochodowego, spożywczego i budowlanego. Dostarcza izolacje, opakowania i kształtki z materiałów spienialnych EPS i EPP oraz elementów plastikowych wykonanych metodą wtrysku termoplastycznego.Jest dostawcą produktów z tworzyw sztucznych dla wielu znanych firm produkcyjnych z różnych gałęzi przemysłu. Dostarcza rozwiązania z EPP/EPS oraz plastiku dla przemysłu samochodowego, obsługując firmy z sektora Tier 1 oraz bezpośrednio OEM.Produkuje w 41 zakładach strategicznie zlokalizowanych w Europie, Ameryce Południowej, Rosji i w Afryce. Zatrudnia ponad 1700 pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA