LG Electronics nadal inwestuje pod Wrocławiemźródło: Materiały inwestora

LG Electronics nadal inwestuje pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Koreańska firma LG Electronics działająca w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem (gmina Kobierzyce) nie przestaje inwestować w tej lokalizacji. W tym roku zrealizowała kolejną duża inwestycję.
Inwestor z Korei Południowej w 2020 r. rozpoczął produkcję separatorów bezpieczeństwa, które mają zastosowanie w bateriach litowo-jonowych, wykorzystywanych m.in. w samochodach elektrycznych. Wartość tej inwestycji wyniosła 320 mln złotych.
W bieżącym roku LG Electronics zrealizowało dwa etapy tego przedsięwzięcia: pierwszy na kwotę 120 milionów zł oraz drugi na kwotę 200 milionów złotych. Powstało również 150 nowych miejsc pracy dla wysoce wykwalifikowanych pracowników. Tą inwestycją LG Electronics chce się mocno wpisać w całą strategię grupy LG. Zakłada ona, że ten koreański koncern ma stać się największym graczem na rynku elekromobilności na naszym kontynencie.
W ciągu dwóch najbliższych lat produkcja separatorów wartościowo ma być zbliżona do tej jaką podwrocławska fabryka LG Electronics osiąga w segmencie AGD. W październiku 2019 r. fabryka sprzętu gospodarstwa domowego w Biskupicach Podgórnych osiągnęła rekordowe wyniki wytwarzając 68 tys. pralek i ponad 42 tys. lodówek. W tym zakładzie produkcyjnym LG Electronics zatrudnia ponad 700 osób. 
REKLAMA
– W kolejnych latach planujemy wzrost produkcji o około 10-20 procent rocznie. W oparciu o istniejącą infrastrukturę chcemy też rozwijać nowe kompetencje i stąd nasze wejście w segment separatorów bezpieczeństwa – mówi Sebastian Stadnik, dyrektor zarządzający LG Electronics.
Zadowolenia z kolejnych nowych inwestycji LG w aglomeracji wrocławskiej nie ukrywa również Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Koncern LG jest obecny w aglomeracji wrocławskiej od ponad 10 lat, natomiast teraz to połączenie biznesowe weszło w zupełnie nową fazę. Wrocław dzięki inwestycjom naszych partnerów stanie się ważnym ośrodkiem w zakresie rozwoju elektromobilności w skali europejskiej i globalnej – podkreśla Sutryk.
Nowa inwestycja LG Electronics pod koniec sierpnia 2019 roku otrzymała decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, spełniając kryteria zrównoważonego rozwoju, co oznacza iż inwestycja LG nie zagraża środowisku naturalnemu oraz, że firma utworzy miejsca pracy wysokiej jakości.
Patrząc na dotychczasowy rozwój tej firmy w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych można spodziewać się kolejnych inwestycji w tej lokalizacji. Tym bardziej, że LG Chem Energy - inna spółka-córka koncernu LG, zdecydowała się na znaczne zwiększenie swoich mocy produkcyjnych w fabryce baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Zwiększa też sukcesywnie z miesiąca na miesiąc wartość swojej inwestycji pod Wrocławiem - największej zagranicznej inwestycji na Dolnym Śląsku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA