Kolejny koreański inwestor wybuduje swoją fabrykę pod Wrocławiem

Kolejny koreański inwestor wybuduje swoją fabrykę pod Wrocławiem

Orzech
Orzech
REKLAMA
Następny koreański inwestor Kyungshin Cable Poland Sp. z o.o. (spółka-córka Kyungshin Cable Co., Ltd.) zdecydował się na ulokowanie swojej fabryki pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce, w Biskupicach Podgórnych. Ma to ścisły związek z budową największej fabryki baterii do e-aut w Europie, którą w Biskupicach Podgórnych buduje koncern LG Chem. 
Bezpośrednio w nowych zakładach LG Chem zatrudnienie znajdzie ok. 2,5 tys. pracowników, a w ramach firm kooperujących łączna liczba nowych miejsc pracy może być nawet dwukrotnie wyższa.
Kyungshin Cable Co., Ltd. opracowuje, produkuje i sprzedaje przewody oraz kable samochodowe w Korei Południowej i na całym świecie. Firma oferuje przewody pierwotne do ogólnego okablowania obwodów, usieciowane żaroodporne przewody PE do przedziałów silnikowych, kable czujników dla ABS i ECU i standardowe przewody. Oferuje również kable FA do urządzeń automatyki przemysłowej, takie jak linie produkcyjne samochodów, półprzewodnikowe linie produkcyjne i obrabiarki, a także inne przewody do urządzeń. 
REKLAMA
Ponadto firma oferuje przewody przemysłowe, które obejmują kable, druty ogólne, zasilające i spawalnicze do użytku w sprzęcie elektrycznym różnych branż, ruchome kable do wind, dźwigów i hut.
Firma dołączy do Starion Poland, producenta obudów i elementów z tworzyw sztucznych, który na początku września ubiegłego roku rozpoczął budowę wartej 55 mln zł fabryki komponentów do produkcji baterii litowo-jonowych i Derkwoo Electronics, który w listopadzie 2017 roku otrzymał zgodę na budowę hali produkcyjno-magazynowej. Polski oddział będzie się zajmował produkcją układów ABS.

W 2018 roku spodziewane jest ogłoszenie nowych inwestycji i budowę nowych fabryk przez kolejnych 5-6 kooperantów LG Chem (łącznie te nowe inwestycje mają dać prawie 1200 nowych miejsc pracy, przy nakładach rzędu 200 mln euro).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA