Dolny Śląsk: Koreański LS Cable & System otworzył fabrykę w Dzierżoniowie

Dolny Śląsk: Koreański LS Cable & System otworzył fabrykę w Dzierżoniowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
14 maja 2019 r. koreański dostawca LS Cable & System oficjalnie otworzył w Dzierżoniowie swoją pierwszą europejską fabrykę. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Zakład w Dzierżoniowie będzie zajmował się produkcją części do akumulatorów pojazdów elektrycznych i przewody optyczne do komunikacji.

Inwestor zainwestował ponad 9 mln dol w fabrykę części do akumulatorów zasilających auta elektryczne. Powierzchnia zakładu w Dzierżonowie wynosi prawie 10 tys. mkw.

Początkowo LS Cable & System planował w Polsce tylko produkcję komponentów do baterii litowo-jonowych, ale firma zadecydowała się na rozszerzeniu produkcji o światłowody ze względu na duży popyt na te wyroby. Inwestor nie wyklucza w przyszłości zwiększenia swojego zakładu w Dzierżoniowie. 
REKLAMA
Dla koreańskiej firmy fabryka w Polsce będzie piątą tego rodzaju zagraniczną inwestycją – po inwestycjach w USA, Chinach, Wietnamie i Indiach.

LS Cable & System Poland (LSEVP) założyła spółkę zależną, dedykowaną produkcji części do akumulatorów pojazdów elektrycznych w Polsce w listopadzie 2017 r. LSEVP może produkować części do 300 tys. pojazdów elektrycznych rocznie i planuje zwiększyć dostawy dla europejskich producentów samochodów, w tym dla fabryk LG Chem pod Wrocławiem.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA