Koreańska firma LS EV rozbuduje fabrykę w Dzierżoniowie

Koreańska firma LS EV rozbuduje fabrykę w Dzierżoniowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
1 października br. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" (WSSE) sprzedała teren inwestycyjny kolejnemu inwestorowi z branży motoryzacyjnej. Polski oddział koreańskiej firmy LS EV kupił w Dzierżoniów kolejną działkę o powierzchni ponad 3 ha.
LS EV Poland zakupioną działkę przeznaczy pod rozbudowę swoich zakładów w tym mieście. Działka graniczy bezpośrednio z zakupioną na początku 2020 r. nieruchomością o powierzchni 9,8 ha, na której już funkcjonuje nowoczesny zakład. Teraz Koreańczycy postanowili rozbudować fabrykę dlatego też zdecydowali się na zakup kolejnej działki. W fabryce będą produkowane elementy akumulatorów litowo-jonowych wykorzystywanych do produkcji pojazdów elektrycznych. To największa inwestycja w Dzierżoniowie od wielu lat. Zakupiona działka pozwoli na rozwój firmy w tym dolnośląskim mieście.
W grudniu 2019 r. firma uzyskała decyzję o wsparciu nowej inwestycji i zobowiązała się do zrealizowania nowej inwestycji w kwocie co najmniej  169 mln zł
REKLAMA

To nie jedyna inwestycja koncernu LS w Dzierżoniowie

Koreańska grupa LS uruchomiła w maju 2019 r. w dzierżoniowskiej podstrefie WSSE "Invest-Park" dwie fabryki: LS Cable & System Poland - produkującą kable światłowodowe oraz LS EV Poland zajmującą się produkcją części samochodowych, w tym podzespołów elektronicznych do akumulatorów pojazdów elektrycznych. Działanie zakładu i podejmowane ostatnio decyzje inwestycyjne są częścią strategii grupy LS w ramach aktywnego realizowania programu związanego z rozwojem elektromobilności.
W skali całego kraju, Dolny Śląsk powoli staje się potentatem branży elektromobilnej. Z miesiąca na miesiąc przybywa w tej części Polski coraz więcej tego typu inwestycji. Wpływa na to korzystna lokalizacja, doskonała infrastruktura, położenie geograficzne, wyspecjalizowani pracownicy, a także już obecni na terenie  WSSE "Invest-Park" inwestorzy z branży elektromobilnej i motoryzacyjnej. W trakcie negocjacjowania są kolejne nowe inwestycje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA