Koreańska firma Mando wybuduje w Wałbrzychu kolejną fabrykę automotive źródło: Materiały prasowe

Koreańska firma Mando wybuduje w Wałbrzychu kolejną fabrykę automotive

Orzech
Orzech
REKLAMA
Nowy zakład koreańskiego inwestora z branży motoryzacyjnej powstanie w Wałbrzychu. Produkować będzie amortyzatory samochodowe przednie i tylne. Koncern w rozszerzeniu działalności w Polsce wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).
Mando Corporation Poland Sp. z o.o. jest firmą z kapitałem koreańskim. Plasuje się w światowej czołówce producentów części samochodowych. Nowy projekt firmy obejmuje utworzenie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakładu produkującego części samochodowe - amortyzatory przednie i tylne. Nakłady inwestycyjne sięgną ponad 111 mln zł, a realizacja projektu potrwa do II kwartału 2022 roku. W związku z nową inwestycją, docelowo Mando stworzy ok. 500 wyspecjalizowanych miejsc pracy.
– Rozbudowa naszej firmy i rozszerzenie produkcji to kolejny ważny krok naszej spółki, który jest potwierdzeniem skutecznie realizowanej strategii rozwoju wdrażanej od momentu powstania, czyli już od ponad 10 lat. Jest wyrazem zaufania naszych klientów, które zdobyliśmy produkując najwyższej jakości części samochodowe w innowacyjnych technologiach. Cieszy nas szczególnie to, że podtrzymujemy plany ekspansji pomimo trudności jakie odczuwa świat i rynek przemysłowy, w obliczu wielu niepewności związanych z przyszłością. Krok ten jest dla nas szansą na wzmocnienie naszej pozycji na rynku, ale też chcemy być odpowiedzialnym partnerem społecznym i gospodarczym, który partycypuje w ważnych sprawach regionu, miasta Wałbrzycha i jego mieszkańców, a naszych pracowników – mówi Hun Soon Sin, Prezes Mando Corporation Poland.
Inwestycja obejmuje realizację budynku produkcyjnego zawierającego część biurową i magazynową, zaplecze socjalne oraz towarzyszącą infrastrukturę. W ramach inwestycji zostaną zakupione nowe linie produkcyjne, w tym m.in. linie montażowe i spawalnicze do wytwarzania amortyzatorów. Inwestycja obejmie również zakup urządzeń do zapewnienia jakości produktów czy urządzeń do obsługi logistycznej.
Materiały prasowe
REKLAMA
Inwestycje koncernu Mando Corporation są wspierane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu od 2006 roku.
– Cieszy nas, że firma posiadająca tak silną i ugruntowaną pozycję na międzynarodowym rynku przymysłu motoryzacyjnego znów stawia na Polskę. Działalność Mando nakierowana jest głównie na automotive, ale koncern stale rozwija technologie i obszary, które mogą być skutecznie zagospodarowane. Cieszy nas, że możemy być częścią takich projektów. Światowe firmy pomimo trwającej pandemii doceniają atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju. Automotive napędza innowacyjność i konkurencyjność polskiej gospodarki, wzmacniając przy tym pozycję Polski w globalnych łańcuchach wartości – mówi Marcin Fabianowicz, Dyrektor Centrum Inwestycji PAIH.
Firma działalność w Wałbrzychu zainaugurowała w 2011 roku, a produkcję rozpoczęła już w październiku 2012. To także jeden z pierwszych inwestorów, którzy złożyli aplikację o grant w ramach znowelizowanego "Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki na lata 2011-2030".
Mando Corporation poza Koreą posiada zakłady również w Chinach, Indiach, USA, Meksyku, Brazylii, Niemczech i Turcji. Koncern jest dostawcą dla takich firm, jak: BMW, GM, Volvo, Ford, Volkswagen, DaimlerChrisler, Hyundai czy Kia.
Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA