Aglomeracja Wrocławska: Kolejna koreańska firma z branży chemicznej wybuduje fabrykę w gminie Kobierzyce

Aglomeracja Wrocławska: Kolejna koreańska firma z branży chemicznej wybuduje fabrykę w gminie Kobierzyce

Orzech
Orzech
REKLAMA
Wielka inwestycja koncernu LG Chem pod Wrocławiem, który buduje fabrykę baterii do e-aut, przyciągnęła kolejnego branżowego kooperanta. Tym razem na inwestycję w gminie Kobierzyce zdecydowała się koreańska firma Enchem Co., Ltd.
Inwestor w drodze rokowań otrzymał 23 maja zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" w Podstrefie Kobierzyce. Zezwolenie zostało wydane polskiej spółce tego koncernu, czyli firmie Enchem Poland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.
Na razie inwestor nie ujawnił oficjalnie wielkości swojej inwestycji, czyli ile zamierza zainwestować w swoją polską fabrykę oraz ile zatrudni w niej osób. Jednak wysokie zaawansowanie technologiczne i automatyzacja produkcji jednoznacznie pokazują, że choć sama inwestycja może być dość kosztowna, to jednak ilość pracowników, jaką będą potrzebowali zatrudnić w tej fabryce koreańscy inwestorzy, nie będzie zbyt duża.
REKLAMA

O inwestorze:

Firma Enchem Ltd została założona w 2012 roku przez 10 specjalistów, którzy jako pierwsi w latach 90. opracowali i wyprodukowali elektrolity w Korei i reprezentowali najlepszych krajowych ekspertów w tej dziedzinie. Ma siedzibę w Jecheon w Korei Południowej.Enchem Ltd samodzielnie opracowało dziesiątki nowych elektrolitów i zaawansowanych dodatków funkcjonalnych, wykorzystując swoją wiedzę i nadal zwiększa sprzedaż dla czołowych producentów baterii akumulatorowych i producentów EDLC na całym świecie.
Produkty oferowane przez Enchem obejmują elektrolity do akumulatorów litowych i sodowych, elektrolity do EDLC, dodatki o wysokiej funkcjonalności, rozwiązania wiążące oraz surowce chemiczne do materiałów elektronicznych. Firma dostarcza także małe baterie do zastosowań mobilnych, akumulatory średniej wielkości do xEV oraz wysokiej wydajności ESS i EDLC.
Elektrolity produkowane i opracowane przez specjalistów z Enchem Ltd wyróżniają się ze względu na ich doskonałą wydajność i są stosowane w najnowszych produktach branży bateryjnej, jak akumulatory o wysokim napięciu, dużej pojemności i dużej mocy stosowane w najnowocześniejszych zastosowaniach w pojazdach elektrycznych i komputerach.Elektrolity produkowane przez tą koreańską firmę są rozpoznawane jako zdolne do zagwarantowania długiej żywotności baterii, dużej mocy, dużej pojemności, wysokiego poziomu bezpieczeństwa i stabilności w akumulatorach i EDLC.Zakład produkcyjny Enchem Ltd w Korei Południowej (1 zakład, moc 5000 T/rok) został rozszerzony z małej do dużej produkcji i może być zoptymalizowany do dowolnego przebiegu produkcji, aby zminimalizować koszty, gwarantując jednocześnie najwyższą jakość.Szybkie przejście od małych akumulatorów przenośnych technologii do akumulatorów xEV i ESS średniej i dużej wielkości, zwiększyło zużycie elektrolitu i zapotrzebowanie klientów, co skłoniło Enchem do zaplanowania rozbudowy o drugi zakład (moc 5000 T/rok). W związku z inwestycją LG Chem w Polsce i inwestycjami innych czołowych producentów baterii w Europie, koncern Enchem Ltd zdecydował się na budowę swojej pierwszej fabryki w Europie. Ze względu na inwestycję LG Chem pod Wrocławiem, wybór padł właśnie na Polskę i na tą podwrocławską gminę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA