Aglomeracja Wrocławska: Kolejna koreańska firma z branży chemicznej wybuduje fabrykę w gminie Kobierzycefot. aga super dziewczyna

Aglomeracja Wrocławska: Kolejna koreańska firma z branży chemicznej wybuduje fabrykę w gminie Kobierzyce

Orzech
REKLAMA
Wielka inwestycja koncernu LG Chem pod Wrocławiem, który buduje fabrykę baterii do e-aut, przyciągnęła kolejnego branżowego kooperanta. Tym razem na inwestycję w gminie Kobierzyce zdecydowała się koreańska firma Enchem Co., Ltd.
Inwestor w drodze rokowań otrzymał 23 maja zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" w Podstrefie Kobierzyce. Zezwolenie zostało wydane polskiej spółce tego koncernu, czyli firmie Enchem Poland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.
Na razie inwestor nie ujawnił oficjalnie wielkości swojej inwestycji, czyli ile zamierza zainwestować w swoją polską fabrykę oraz ile zatrudni w niej osób. Jednak wysokie zaawansowanie technologiczne i automatyzacja produkcji jednoznacznie pokazują, że choć sama inwestycja może być dość kosztowna, to jednak ilość pracowników, jaką będą potrzebowali zatrudnić w tej fabryce koreańscy inwestorzy, nie będzie zbyt duża.

O inwestorze:

Firma Enchem Ltd została założona w 2012 roku przez 10 specjalistów, którzy jako pierwsi w latach 90. opracowali i wyprodukowali elektrolity w Korei i reprezentowali najlepszych krajowych ekspertów w tej dziedzinie. Ma siedzibę w Jecheon w Korei Południowej.Enchem Ltd samodzielnie opracowało dziesiątki nowych elektrolitów i zaawansowanych dodatków funkcjonalnych, wykorzystując swoją wiedzę i nadal zwiększa sprzedaż dla czołowych producentów baterii akumulatorowych i producentów EDLC na całym świecie.
Produkty oferowane przez Enchem obejmują elektrolity do akumulatorów litowych i sodowych, elektrolity do EDLC, dodatki o wysokiej funkcjonalności, rozwiązania wiążące oraz surowce chemiczne do materiałów elektronicznych. Firma dostarcza także małe baterie do zastosowań mobilnych, akumulatory średniej wielkości do xEV oraz wysokiej wydajności ESS i EDLC.
Elektrolity produkowane i opracowane przez specjalistów z Enchem Ltd wyróżniają się ze względu na ich doskonałą wydajność i są stosowane w najnowszych produktach branży bateryjnej, jak akumulatory o wysokim napięciu, dużej pojemności i dużej mocy stosowane w najnowocześniejszych zastosowaniach w pojazdach elektrycznych i komputerach.Elektrolity produkowane przez tą koreańską firmę są rozpoznawane jako zdolne do zagwarantowania długiej żywotności baterii, dużej mocy, dużej pojemności, wysokiego poziomu bezpieczeństwa i stabilności w akumulatorach i EDLC.Zakład produkcyjny Enchem Ltd w Korei Południowej (1 zakład, moc 5000 T/rok) został rozszerzony z małej do dużej produkcji i może być zoptymalizowany do dowolnego przebiegu produkcji, aby zminimalizować koszty, gwarantując jednocześnie najwyższą jakość.Szybkie przejście od małych akumulatorów przenośnych technologii do akumulatorów xEV i ESS średniej i dużej wielkości, zwiększyło zużycie elektrolitu i zapotrzebowanie klientów, co skłoniło Enchem do zaplanowania rozbudowy o drugi zakład (moc 5000 T/rok). W związku z inwestycją LG Chem w Polsce i inwestycjami innych czołowych producentów baterii w Europie, koncern Enchem Ltd zdecydował się na budowę swojej pierwszej fabryki w Europie. Ze względu na inwestycję LG Chem pod Wrocławiem, wybór padł właśnie na Polskę i na tą podwrocławską gminę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Jest szansa na dużo nowych miejsc pracy w fabrykach GKN Driveline w Oleśnicy
Pojawiła się szansa na dużą ilość nowych miejsc pracy w fabrykach automotive GKN Driveline w Oleśnic...
Etisoft otworzy Centralny Magazyn Wysyłkowy w Gliwicach
Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłk...
Kontrowersyjna inwestycja na terenie Stadionu Olimpijskiego. Deweloper odpowiada Prezydentowi Sutrykowi [LIST]
Ciąg dalszy wymiany zdań w sprawie budzącej kontrowersje wśród części mieszkańców Wrocławia, nowej i...
Powstanie nowy przystanek kolejowy Pabianice-Północ
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcami na nowe inwestycje w województwie łódz...
Kolejna zagraniczna firma stawia na Katowice. Ammega Group otwiera Globalne Centrum Usług Biznesowych
Globalny lider w dziedzinie przenoszenia napędu, systemów transportowych i dystrybucji materiałów pł...
Kolejny krok w stronę rozbudowy autostrady A4 na odcinku Legnica Południe – Krzyżowa
Oferta firmy Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt-Warszawa została wybrana jako najk...
Wkrótce w centrum Wrocławia ruszy budowa nowego skateparku i boiska wielofunkcyjnego [WIZUALIZACJE]
Obiekt powstanie u zbiegu ulic Borowskiej i Ślężnej. Ma to być pierwszy skatepark w stolicy Dolnego...
Rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi do końca roku
Do końca roku ukończona ma zostać rozbudowa ulicy Traktorowej w Łodzi na odcinku od ul. Rojnej do Al...
Duży projekt ekologiczny w Łodzi. Posadzą 20 tysięcy drzew
Miasto Łódź realizuje największy projekt proekologiczny w stolicy województwa. Na głównych dwupasmów...
Amerykański producent szczepionki na COVID-19 zatrudni 250 osób w Warszawie
Jeden z największych na świecie producentów szczepionki na COVID-19, amerykański koncern farmaceutyc...