Schumacher Packaging inwestuje w swoją podwrocławską fabrykę

Schumacher Packaging inwestuje w swoją podwrocławską fabrykę

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecki koncern Schumacher Packaging Obecnie realizuje kolejną dużą inwestycję na terenie swojego kompleksu produkcyjnego w podwrocławskich Krępicach (gmina Miękinia). 
W trakcie budowy jest magazyn wysokiego składowania o wysokości 36 m i pojemności 20 000 palet. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2016 roku.
Grupa Schumacher Packaging jest ekspertem w zakresie indywidualnych rozwiązań opakowaniowych z tektury falistej i litej.Przedsiębiorstwo od wielu lat zalicza się do liderów w swojej branży pod względem produktywności i technologii.
Wśród jej klientów znajdują się takie firmy jak: Lorenz Bahlsen Snack World, LG Electronics, Ferrero, Ikea, BMW czy Siemens.
REKLAMA
Znajdujący się w Krępicach pod Wrocławiem zakład został zbudowany w 1999 r. Początkowo obejmował 16 tys. m kw. powierzchni i pracowało w nim 30 osób. W ciągu 17 lat został jednak rozbudowany o kolejne 20 tys. m kw., a zatrudnienie wzrosło do ponad 550 pracowników.
Przedsiębiorstwo powstało w 1948 roku, jego główna siedziba mieści się w niemieckim mieście Ebersdorf. Inne ośrodki produkcyjne w Niemczech znajdują się w Bielefeld, Forchheim, Hauenstein, Schwarzenberg, Sonneberg oraz w Greven obok lotniska Münster/Osnabrück. 
W 2014 roku grupa przejęła też holenderską firmę Vinke Display BV w Bredzie. 
W Polsce zlokalizowane są cztery ośrodki przedsiębiorstwa: po jednym w Bydgoszczy i Grudziądzu i dwa pod Wrocławiem.
Grupa zatrudnia obecnie 2 600 pracowników, jej obroty w 2014 roku wyniosły 472 mln euro.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA