Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor stawia na rozwój w Lubaniu. Będą kolejne nowe miejsca pracy

Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor stawia na rozwój w Lubaniu. Będą kolejne nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecka firma Dr. Schumacher, jeden z wiodących w Europie producentów chusteczek nawilżanych na bazie włókien nasączanych, stosowanych w pielęgnacji, higienie, dezynfekcji, a także w kosmetyce i w gospodarstwie domowym rozbuduje swoją fabrykę w Polsce, zlokalizowaną w Lubaniu na Dolnym Śląsku.
Jeszcze w 2020 roku inwestor otrzymał od Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP S.A.) decyzję o wsparciu dla najnowszej inwestycji tej niemieckiej firmy.
- Grupa Dr. Schumacher stawia na rozwój naszej Spółki w Lubaniu poprzez dalszą rozbudowę zakładu o kolejne maszyny, urządzenia i linie produkcyjne, niezbędne w procesie produkcyjnym firmy, a także na modernizację już istniejących, w celu podniesienia ich zdolności produkcyjnych oraz jakości wytwarzanych wyrobów gotowych. Ważnym elementem rozbudowy Dr. Schumacher Sp. z o.o. jest przekształcanie zakładu w bardziej innowacyjny oraz ciągłe podnoszenie bezpieczeństwa w czasie pracy.  W związku z tym, Dr. Schumacher Sp. z o.o. wystąpił z wnioskiem o udzielenie wsparcia w ramach pomocy publicznej do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP), a w dniu 30 października 2020 r. Zarząd SSEMP S.A. zaakceptował ten wniosek. Dzięki planowanej rozbudowie planujemy zwiększenie mocy produkcyjnych. Dzięki tym działaniom planujemy stworzyć nowe miejsca pracy w naszym regionie oraz umocnić naszą pozycję na rynku - informują przedstawiciele inwestora.
Przypomnijmy, 19 lutego 2016 roku miało miejsce oficjalne otwarcie zakładu na terenie podstrefy Lubań znajdującej się w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (KSSEMP), który spłonął w wielkim pożarze 8 lipca 2012 roku (firma działała wtedy pod nazwą IMKA).
Przed II Wojną Światową w Lubaniu wytwarzano 75 tys. chusteczek tygodniowo, dziś te liczby idą w miliony. Pożar z 2012 roku postawił pod znakiem zapytania dalsze istnienie firmy w Lubaniu. 
REKLAMA
Właściciel firmy Dr. Schumacher Sp. z o. o. Dierk Schumacher podczas otwarcia nowej fabryki, podkreślał, że zdecydował się na pozostanie w Lubaniu i odbudowę zakładu produkcyjnego, bo znalazł tu przychylność miejscowych władz i szefostwa kamiennogórskiej SSEMP. Wielkim atutem była też doświadczona i zgrana załoga fabryki.
W odbudowę zakładu firma zainwestowała wówczas 150 mln zł. Na 50 tys. mkw. pracuje obecnie 45 linii produkcyjnych, które produkują 200 mln nawilżanych chusteczek. Jest to największy tego typu zakład w Europie. Chusteczki produkowane w Lubaniu kupimy na przykład we wszystkich sklepach sieci Rossman
Chusteczki z Lubania produkowane są m.in. dla firm Johnson & Johnson czy Procter & Gamble.
Dr. Schumacher jest jednym z wiodących w Europie producentów chusteczek nawilżanych na bazie włókien nasączanych, stosowanych w: pielęgnacji, higienie, dezynfekcji, a także w kosmetyce i w gospodarstwie domowym.
Plany na najbliższe okres czasu to zwiększenie zatrudnienia w fabryce w Lubaniu do łącznie 1000 osób.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Zenek(gość)
Będzie jeszcze więcej ukrainców:)
REKLAMA