Znamy termin rozpoczęcia budowy fabryki silników Mercedesa w Jaworze

Znamy termin rozpoczęcia budowy fabryki silników Mercedesa w Jaworze

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Znamy już termin rozpoczęcia budowy wielkiej fabryki silników Mercedesa w Jaworze. Według goszczącego dzisiaj w Jaworze prezesa zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o. dr. Andreasa Schenkela stanie się to w drugim kwartale 2017 roku.
Prezes, który przeprowadził się już z Niemiec do Polski, powiedział, że wmurowanie kamienia węgielnego pod fabrykę odbędzie się wiosną przyszłego roku, a nabór załogi ruszy w 2018 roku. 
Aktualnie trwają prace projektowe fabryki. Niemiecki inwestor prowadzi również nabór kadry zarządzającej.Trwają również prace na terenie przyszłej fabryki. Teren został już wyrównany, wymaga jeszcze uzbrojenia. Prace te prowadzone są na koszt WSSE "Invest-Park".
Budowa fabryki silników jeszcze nie ruszyła, ale inwestor już otrzymał za nią dwie pierwsze nagrody. 
W listopadzie spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland została nagrodzona za znaczący wpływ na polski przemysł motoryzacyjny. Mercedes-Benz Manufacturing Poland, spółka powołana do zarządzania nowo powstającą fabryką w Jaworze, została wyróżniona Nagrodą Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego w kategorii Master of Automotive Industry. W uzasadnieniu wniosku podkreślono, że inwestycja „koncernu Daimler AG pozytywnie wpłynie na sektor produkcji silników oraz łańcuch dostaw w Polsce. Powstająca fabryka oznacza nie tylko stworzenie nowych miejsc pracy, ale także zwiększenie w perspektywie kilku lat produkcji nowoczesnych silników w Polsce o kilkaset tysięcy sztuk rocznie i podwyższenia wartości ich eksportu”.  
REKLAMA
Drugą nagrodę koncern Daimler AG otrzymał na początku grudnia od Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). Mercedes-Benz Manufacturing Poland, spółka powołana do zarządzania nowo powstającą fabryką w Jaworze, została wyróżniona nagrodą Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w kategorii „wartość inwestycji”.
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) od 10 lat przyznaje wyróżniającym się w danym roku inwestorom i eksporterom nagrody w sześciu kategoriach: Wartość inwestycji, Zatrudnienie, Nowoczesne technologie, Całokształt działalności, Dynamika ekspansji, Instytucja otoczenia biznesu oraz Designed in Poland.
 Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni za pozytywny wpływ, jaki nasza inwestycja może mieć na rozwój innowacyjności całej branży motoryzacyjnej w Polsce  powiedział dr Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.
 Bardzo cieszymy się z przyznanej nam nagrody. Zwłaszcza, że to już drugie wyróżnienie dla naszej inwestycji na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Wtedy zostaliśmy docenieni przez ekspertów z branży motoryzacyjnej, którzy uhonorowali nas Nagrodą Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego. Tym razem inwestorzy i przedstawiciele administracji centralnej oraz lokalnej dostrzegli nie tylko potencjał gospodarczy naszej inwestycji, ale również jej pozytywny wpływ na rozwój innowacyjności całej branży motoryzacyjnej w Polsce – powiedział dr Andreas Schenkel, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o., czytamy na stronie PAIiIZ.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA