Dolny Śląsk: W Sycowie powstanie duże centrum logistyczno-magazynowe

Dolny Śląsk: W Sycowie powstanie duże centrum logistyczno-magazynowe

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna duża inwestycja na Dolnym Śląsku. Przy węźle Syców Wschód, przy trasie szybkiego ruchu S8, łączącej Wrocław z Warszawą, w 2021 roku ma powstać nowe centrum logistyczne o powierzchni ponad 73 tys. metrów kwadratowych.
W gminie Syców ulokuje się jeden z potentatów z branży logistycznej. Inwestycja to efekt licznych rozmów burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka z przedstawicielami rożnych firm. 
REKLAMA
- Powstające centrum logistyczne, to magazyny wysokiego składowania, których powierzchnia użytkowa w znacznej części jest już zarezerwowana. Ze względu na umowy z najemcami, inwestor nie może jeszcze na tym etapie podać, jakie firmy będą tam ulokowane. Gmina Syców, dzięki temu przedsięwzięciu, dołącza do prężnie rozwijającego się na Dolnym Śląsku trendu dostarczania nowoczesnej powierzchni magazynowej i logistycznej - czytamy w komunikacie prasowym.
- Powstanie wiele nowych miejsc pracy, tworzyć i rozwijać się będą firmy oraz usługi towarzyszące. Zwiększą się wpływy z podatków, a tym samym rozwój gospodarczo-społeczny gminy Syców i całego regionu przyspieszy - dodaje burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA